středověká krčma

Text dotazu

Přeji Vám krásný dobrý den! Právě začínám zpracovávat práci na téma \"středověká krčma\". Už jsem hledala ve všech možných katalozích knihoven pod všemožnými hesly, ale bohužel jsem zatím nenašla žádnou knížku k danému tématu, která by mu věnovala alespoň jednu stránku... Proto se obracím na Vás, zkušené knihovníky, zdali byste mi nepomohli vypátrat nějaké knížky, které se zabývají tématem \"středověká krčma\".

Odpověď

Dobrý den,

doporučujeme Vám knihu Dějiny hmotné kultury,kolektiv autorů, Státní pedagogické nakladatelství, Praha, 1985, 1. a 2. díl.

Dále od autora Čeňka Zíbrta:
Listy z kulturních dějin pivovarů, Dějiny městských pivovarů, Veselé chvíle lidu českého, Sladovnické obyčeje, Z her a zábav staročeských, Řády a práva starodávných pijanských cechů.

Všechny uvedené tituly je možné si vypůjčit v naší knihovně (Národní knihovna ČR-Klementinum) buďto prezenčně (můžete si oxeroxovat) nebo absenčně. Podmínkou výpůjčky je čtenářských průkaz. Informace o službách pro čtenáře naleznete na internetové adrese http://www.nkp.cz, záložka Služby.
Pod záložkou Katalogy si můžete uvedené tituly vyhledat.
Dále zkuste zadat slovo "krčma" do některého z internetových vyhledávačů, nejlépe do Googlu, případně Atlasu nebo Seznamu. Zde kromě jiných vodítek naleznete kontakt např. na Středověkou krčmu v Dětenicích (Český ráj).