Strana zelených v SRN

Text dotazu

Vážený týme národní knihovny, prosím o informaci, zda máte odbornou literaturu od něm.autorů: Joachim Raschke; Hubert Kleinert;Alex Demirovic;Karltheodor Huttner;Roland Wünsch. Nebo i jiné autory zabývající se Stranou zelených ve Spolkové republice Němmecko. Děkuji za ochotu!

Odpověď

Dobrý den,

vyhledávání a ověřování dostupnosti literatury v Národní knihovně ČR je možné prostřednictvím volně dostupného online katalogu NK ČR (báze NKC, adresa: http://aleph.nkp.cz/F).

Od autora Joachima Raschka jsou v NK ČR tyto knihy:

* RASCHKE, Joachim. Die Grünen: wie sie wurden, was sie sind. Köln: Bund-Verlag, 1993. 959 s. ISBN 3-7663-2474-8.

* RASCHKE, Joachim. Soziale Bewegungen: ein historisch-systematischer Grundriß. Frankfurt: Campus, 1985. 501 s. ISBN 3-593-33545-X.

* RASCHKE, Joachim, ed. a TILS, Ralf, ed. Strategie in der Politikwissenschaft: Konturen eines neuen Forschungsfelds. 1. Aufl. Wiesbaden: VS Verlag für Sozialwissenschaften, 2010. 388 s. ISBN 978-3-531-17066-4.

Hubert Kleinert:

* KLEINERT, Hubert a MOSDORF, Siegmar. Die Renaissance der Politik: Wege ins 21. Jahrhundert. 1. Aufl. Berlin: Siedler, 1998. 280 s. ISBN 3-442-75531-X.

Alex Demirovic:

* KREBS, Hans-Peter, ed., SABLOWSKI, Thomas, ed. a DEMIROVIC, Alex, ed. Hegemonie und Staat: kapitalistische Regulation als Projekt und Proceß. 1. Aufl. Münster: Westfälisches Dampfboot, 1992. 317 s. ISBN 3-924550-66-2.

* DEMIROVIC, Alex, ed. a BOJADŽIJEV, Manuela, ed. Konjunkturen des Rassismus. 1. Aufl. Münster: Westfälisches Dampfboot, ©2002. 333 s. ISBN 3-89691-516-9

Karltheodor Huttner.

* HANEKE, Burkhard, ed. a HUTTNER, Karltheodor, ed. Spirituelle Aufbrüche: New Age und "Neue Religiosität" als Herausforderung an Gesellschaft und Kirche. Regensburg: Friedrich Pustet, [1991]. 160 s. ISBN 3-7917-1278-0.

Žádnou publikace od Rolanda Wünsche jsme bohužel nenašli.

Pokud byste chtěla ověřit, zda v dalších českých knihovnách  nejsou jiné tituly od uvedených autorů, doporučujeme Vám využít Souborný katalog ČR (báze SKC, adresa http://aleph.nkp.cz/F) či Jednotnou informační bránu (www.jib.cz). Je samozřejmě možné a i docela pravděpodobné, že např. vysokoškolské knihvny budou mít ve svém fondu více titulů. Pokud byste další další knihy v jiné knihovně, než ve které jste čtenářkou, můžete si je objednat prostřednictvím meziknihonví služby.

K tématu strany zelených by pro Vás mohly být užitečné také následující publikace:

* BAHRO, Rudolf. Elemente einer neuen Politik: zum Verhältnis von Ökologie und Sozialismus. 1. Aufl., 1. bis 9. Tausend. Berlin: Olle & Wolter, 1980. 219 s. Edition Vielfalt; eV 3. ISBN 3-88395-703-8.

* GLE, Christoph, ed. a ZOHLNHÖFER, Reimut, ed. Ende des rot-grünen Projektes: eine Bilanz der Regierung Schröder 2002-2005. 1. Aufl. Wiesbaden: VS Verlag für Sozialwissenschaften, 2007. 540 s. ISBN 978-3-531-14875-5.

* Grün ist der Wechsel: Programm zur Bundestagswahl 1998. Bonn: Bündnis 90/Die Grünen, 1998. 160 s.

* POGOREL'SKAJA, S. V. Joška Fišer: političeskij portret. Moskva: INION RAN, 2003. 106 s. Političeskije portrety. ISBN 5-248-00168-4.

* TALSHIR, Gayil. The political ideology of green parties: from the politics of nature to redefining the nature of politics. New York: Palgrave, 2002. xxvi, 307 s. St Antony's series. ISBN 0-333-91986-6.

* PEČÍNKA, Pavel. Zelená zleva?: historie ekologických stran v Evropě. Vyd. 1. Praha: G plus G, 2002. 261 s. ISBN 80-86103-58-7.

V uvedených online katalozích můžete dohledat další publikace, my jsme pro vyhledávání využili klíčová slova „ekologické strany“, „Německo“.

Pokud by Vás zajímaly také články, doopručujeme Vám následující zdroje:

* Báze ANl - články v českých novinách, časopisech a sbornících; články jsou evidovány od r. 1991 - http://aleph.nkp.cz/F

* JIB+ - zdroj vhodný především pro vyhledávání licencovaých i volně dostupných článků ze zahraničních odborných periodik - www.jib.cz/jibplus

* Licencované online databáze - pro registrované uživatele NK ČR jsou předpláceny zdroje uvedené na adrese http://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju, k velké část je povolen vzdálený přístup, tj. je možné je využívat i mimo NK ČR