stavitel Niccolo Raimondi (1698-1717)

Text dotazu

Působil na Mnichovohradišťsku ve valdštejnských službách, patrně stavěl zámek Mnichovo Hradiště, hosp. dvory Lhotice, Arnoštice, Hněvousice, Valečov, kostel sv. Barbory-Bakov n. J., Maníkovice-hájovna. Děkujeme za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, předpokládáme, že Vás dotaz byl směřován na získání informací o život Niccola Raimondiho. Poměrně podrobný životopis naleznete např. v následujících encyklopediích, součástí biografických údajů jsou i odkazy na další literaturu:

* Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách. Praha : Academia, 20004. s. 536. ISBN 80-200-0969-8.

* Nová encyklopedie českého výtvarného umění. Dodatky. Praha : Academia, 2006. s. s. 632-633. ISBN 80-20-1209-5.

Podle výše uvedených slovníků existuje poměrně velké množství variant příjmení Raimondi (Raymondy, Raymundi, Reimondi, Reimund, Reymondi, Romedo).

Některé Vámi uvedené stavby jsou popsány např. v knize Umělecké památky Čech.