státní znak ČR, historie

Text dotazu

Dobrý den, mám dotaz,chtěla bych vědět historii našich státních znaků ČR. Děkuji za odpověd.

Odpověď

Dobrý den, o historii českých státních znaků se můžete dočíst v následujících publikacích:

* VOJTÍŠEK, Václav. Naše státní znaky : [staré a nynější]. Karlín : Vesmír, 1921. 95 s.

* NOVÁK, Jozef. Štátné znaky v Čechách a na Slovensku dnes aj v minulosti. 1.vyd.. Bratislava : Práca - vyd. ROH, 1990. 167 s. ISBN 80-7094-180-4.

* Česká státní a vojenská symbolika = Czech state and military symbols. [Zbyšek Svoboda]. Praha : Ministerstvo obrany České republiky, Generální štáb Armády České republiky, 1996. 44 s. ISBN 80-85469-90-1

* SEDLÁČEK, Pavel; GREGOROVIČOVÁ, Eva (ed.). Česká panovnická a státní symbolika : vývoj od středověku do současnosti : katalog výstavy : 28. září - 31. října 2002 = Czech sovereign's and state's symbols : their evolution from the middle ages up to the present : catalogue of the exhibition. Vyd. 1.. Praha : Státní ústřední archiv, 2002. 149 s. ISBSN 80-85475-86-3.

* SVOBODA, Zbyšek. Naše vlajka : vznik a vývoj české vlajky. Liberec : Libea, 2005. 15 s. ISBN 80-239-5862-3.

* VAIGL, František. Naše státní vlajka a prapory. V Brně : Ústřední správa M[oravsko]-s[lezské] Z[emské] J[ednoty] H[asičstva], 1938. 28 s.
- knihu si pro prezenční výpůjčku můžete objednat prostřednictvím naskenovaného katalogu KATIF http://katif.nkp.cz/ , Generální katalog I/Us - Vogš/Vah-Valer, položka č. 154.

Záznamy publikací naleznete v online katalogu NKC, máte-li zájem zjistit dostupnost i v jiných českých knihovnách než v NK ČR, využijte Souborný katalog SKC. Oba katalogy dostupné na adrese http://sigma.nkp.cz/F.