Staré pověsti české v angličtině

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda se dá někde v Praze zakoupit anglický překlad Starých pověstí českých od A. Jiráska. Mám přátele z USA a Kanady, kteří by si to rádi přečetli, ale není to kde sehnat. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, bBohužel se nám nepodařilo zjistit žádné anglické vydání Starých pověstí, které by bylo možné zakoupit v Praze. Níže uvádíme jediný anglický překlad, který jsme zjistili. Nenašli jsme sice knihkupectví v Praze, které by knihu nabízelo, je ale možné ji objednat přes portál www.amazon.com. Možná by bylo možné ji objednat např. v nějakém českém knihkupectví zaměřeném na cizojazyčné knihy (např. http://www.bigbenbookshop.com/).
Kromě toho uvádíme tematicky blízkou knihu A. Ježkové, která vyšla v ČR a předpokládáme, že je stále dostupná.

Jirásek, Alois, 1851-1930
Old Czech Legends / By Alois Jirásek ; Translated with an Introduction and Glossary by Marie K. Holeček. -- 1st Published. -- London ; Boston : Forest Books, 1992. -- XIV, 199 s. ; 22 cm. -- (UNESCO Collection of Representative Works. European Series) ISBN 1-85680-020-0 (GB : brož.) : GBP 10,95
Název orig.:  Staré pověsti české
Vysvětl. -- Na obálce použito il. Mikoláše Alše
Holeček, Marie K.
Aleš, Mikoláš, 1852-1913
 * Čechy (Česko)
 * české pověsti * české legendy * české země * dějiny * česká próza
 * sborníky * pověsti * legendy
 * pověsti české - sborníky

lze zakoupit přes www.amazon.com

**************

Ježková, Alena, 1966-
22 Czech legends / Alena Ježková ; [illustrations by Zdenka Krejčová ; translated from the Czech by Martin Tharp]. -- 1st ed.. -- Praha : Práh, 2007. -- 101 s. : il. ; 20 cm ISBN 978-80-7252-172-2 (váz.)
 * Čechy (Česko)
 * české pověsti

informace o knize: http://www.prah.cz/22-czech-legends/