Staré fotografie, pravděpodobně šlechtického rodu Thunů

Text dotazu

Dobrý den,
doma máme staré fotografie z pohraničí, které se pravděpodobně váží ke
šlechtickému rodu Thunů z děčínska. Fotografie pochází zřejmě z 20. a 30.
let minulého století a jsou situovány u loveckého zámečku Kristin Hrádek u
Děčína. To co by nás zajímalo je, kdo vlastně na těchto fotografiích
figuruje. Předpokládáme, že jsou to příslušníci nebo blízcí výše uvedeného
šlechtického rodu. Fotografie máme naskenované a lze je eventuálně přeposlat
k posouzení. Poraďte, prosím, kam se obrátit s touto záležitostí.

Odpověď

Dobrý den,
v tomto případě Vám doporučujeme obrátit se na Státní oblastní archiv v Litoměřicích (http://www.soalitomerice.cz/), pobočka Děčín (http://www.soalitomerice.cz/content/pobocka-decin), popřípadě na Státní okresní archiv v Děčíně (http://www.soalitomerice.cz/content/soka-decin).

Výše zmíněný archiv vydal v roce 1998 katalog k výstavě s názvem "Portrétní galerie Thun-Hohensteinů" (SLAVÍČKOVÁ, Hana. Portrétní galerie Thun-Hohensteinů : katalog výstavy v Okresním muzeu Děčín, červen - září 1998. Děčín : Okresní muzeum Děčín : Státní oblastní archiv Litoměřice, pobočka Děčín, 1998. ISBN 80-238-2292-6), který obsahuje portréty a fotografie příslušníků děčínské větve Thun-Hohensteinů.
Je tedy pravděpodobné, že některé osoby na fotografii, pokud jsou z děčínské větve rodu Thun-Hohemsteinů, byste mohl rozpoznat na základě tohoto dokumentu.

Fotografie z děčínského panství z konce 19. a začátku 20. století jsou obsaženy také v publikacích:
* GALANDAUER, Jan. František kníže Thun : místodržící českého království. 1.
vyd. Praha ; Litomyšl : Paseka, 2007. ISBN 978-80-7185-803-4.
*  Návštěva u Jeho Excelence Františka Thuna : zámek Děčín v historických fotografiích = Besuch bei Seiner Exzellenz Franz Thun : Schloß Tetschen in historischen Ansichten. Ústí nad Labem : Pro Státní oblastní archiv v Litoměřicích, Společnost přátel města Děčína Amici Decini a Iniciativu pro děčínský zámek vydalo nakl. Albis international, 2002. ISBN 80-86067-65-3.

Více informací Vám ovšem jistě poskytnou pracovníci výše zmíněného archivu.