Staněk, Tomáš: Tábory v českých zemích 1945 - 1948

Text dotazu

Internační tábory v České republice v letech 1945 -
1948.

Odpověď

Dobrý den,
neporozuměli jsme dotazu, zda knihu hledáte a ptáte se, je-li v NK ČR nebo hledáte nějakou podobnou té, kterou uvádíte...? Bohužel jste se na email z minulého týdne (6.1.) neozvala, tak odpovídáme takto:
Existuje i mnoho článků, viz záznamy na ukázku níže
     Cislo zaznamu:            2
     Hlavni zahlavi       Marecek, Petr
     Nazev                Akce E postihla deti a pribuzne odbojaru / [autor
recenze] Petr Marecek
     Popis (rozsah)       2 fot
     Zdroj. dokument      Mlada fronta Dnes, ISSN 1210-1168 Roc. 12, c. 34
(20010209) 12:34
     Zdroj. dokument      Kraj kralovehradecky Dnes [priloha] S. 3
     Predmet. heslo       Havel, Josef, 19371013
     Predmet. heslo       Usti nad Orlici (Cesko)
     Predmet. heslo       Litomysl (Cesko)
     Predmet. heslo       Svatoborice (Cesko)
     Klicova slova        ceske dejiny * 2. svetova valka * internacni
tabory * cesti historici * cesti spisovatele
     Forma a zanr         recenze
     MDT                  930.1
     MDT                  885.0
     MDT                  943.71
     MDT                  940.53/.54
     Recenze na           Recenze na: Havel, Josef Poupata ozehla nenavisti
Usti nad Orlici : Oftis, 2000 kniha
     System. cislo        000650866

     Cislo zaznamu:            3
     Hlavni zahlavi       Vasek, Frantisek
     Nazev                Akce Emigration a Svatoborice / Frantisek Vasek,
Zdenek Stepanek
     Popis (rozsah)       4 il.
     Zdroj. dokument      Jizni Morava. Sv. 40 Brno : Muzejni a vlastivedna
spolecnost, ISSN 0449-0436 Roc. 37, (2001), s. 137-152 37
     Dalsi puvodce        Stepanek, Zdenek
     Poznamka             4 fot.
     Poznamka             Rubrika: Studie
     Poznamka             Obsahuje bibliograficke poznamky
     Predmet. heslo       Svatoborice (internacni tabor)
     Predmet. heslo       internacni tabory -- Morava(Cesko)
     Predmet. heslo       ceska emigrace -- perzekuce pribuznych --
     Predmet. heslo       Svatoborice (Cesko) -- 1942-1945
     Klicova slova        Protektorat Cechy a Morava * Akce Emigration * r.
     Forma a zanr         studie
     MDT                  343.8(437.322)
     MDT                  (048.8)
     MDT                  94(437.31/.32)
     System. cislo        000790833

     Cislo zaznamu:            5
     Hlavni zahlavi       Cichy, Martin
     Nazev                Cikansky internacni tabor v Usti nad Labem /
Martin Cichy
     Zdroj. dokument      Ustecky sbornik historicky Usti nad Labem ISBN
80-902241-7-2 (2000), s. 182-195
     Poznamka             Pril.Seznam internovanych Cikanu. Pozn
     Predmet. heslo       Usti nad Labem
     Klicova slova        ceske dejiny * r. 1946 * internacni tabory *
internacni tabor Skrivanek
     MDT                  943.71/.72
     System. cislo        000625098

     Cislo zaznamu:            6
     Hlavni zahlavi       -bp-
     Nazev                Dozvuky konce druhe svetove valky: V Prostejove
byl koncentrak! / -bp-
     Popis (rozsah)       2 il.
     Zdroj. dokument      Prostejovsky Vecernik Roc. 13, c. 18 (20090504),
s. [1] 13:18
     Predmet. heslo       Kosicky vladni program, 1945
     Predmet. heslo       Nemci -- Prostejov-oblast (Cesko) -- 1945-1946
     Predmet. heslo       druha svetova valka, 1939-1945
     Predmet. heslo       internacni tabory -- Vrahovice (Prostejov, Cesko)
     Predmet. heslo       koncentracni tabory -- Prostejov (Cesko) -- 1945
     Predmet. heslo       Prostejov (Cesko)
     Predmet. heslo       Vrahovice (Prostejov, Cesko)
     Skupina Konspektu    94(437) - Dejiny Ceska a Slovenska
     MDT                  94(437.325)
     System. cislo        001261381

     Cislo zaznamu:           11
     Hlavni zahlavi       Blazkova, Jana
     Nazev                Internacni a sberne stredisko v Ceske Lipe / Jana
Blazkova
     Popis (rozsah)       1 il.
     Zdroj. dokument      Bezdez Ceska Lipa : Vlastivedny spolek
Ceskolipska, 2001, ISSN 1211-9172 ISBN 80-86319-03-2 10/2001, s. 163-196 10
     Poznamka             Obsahuje bibliografii a bibliograficke odkazy
     Predmet. heslo       Ceska Lipa (Cesko)
     Klicova slova        Nemci * internacni tabory * sberne tabory * odsun
* r. 1945-1946
     Skupina Konspektu    323 - Vnitropoliticky vyvoj, politicky zivot
     MDT                  323.1
     MDT                  343.8
     MDT                  94(437.1)
     System. cislo        000776380

     Cislo zaznamu:           12
     Hlavni zahlavi       Sulakova, Ludislava
     Nazev                Internacni, pracovni a sberny tabor Hustopece ve
fondu SOA Breclav se sidlem v Mikulove / Ludislava Sulakova
     Zdroj. dokument      RegioM Brno, ISSN 1211-5800 (1998), s. 93-94
     Klicova slova        internacni tabory * pracovni tabory * sberne
tabory * odsun Nemcu
     Forma a zanr         dokumenty
     MDT                  943.72
     System. cislo        000477084

     Cislo zaznamu:           13
     Hlavni zahlavi       Borak, Mecislav, 1945-
     Nazev                Internacni tabor "Hanke" v Moravske Ostrave v roce
1945 / Mecislav Borak
     Zdroj. dokument      Ostrava. 18 Senov u Ostravy : Tilia, 1997 ISBN
80-86101-02-9 s. 88-124
     Predmet. heslo       Hanke (internacni tabor)
     Predmet. heslo       Moravskoslezsky kraj (Cesko)
     Klicova slova        dejiny * internacni tabory * moravske dejiny *
Nemci * obeti * popravy * pravo * r. 1945 * vykon trestu
     MDT                  343.8
     MDT                  94(437.2)
     System. cislo        000688821

     Cislo zaznamu:           14
     Hlavni zahlavi       Krejci, Jana
     Nazev                Internacni tabor v Zelive / Jana Krejci
     Zdroj. dokument      Stoces, Jiri, 1974- Scamna super misam : sbornik
praci studentu a absolventu katedry historie FPE ZCU / Plzen : Zapadoceska univerzita, 2008 [Sv.] 1, s. 172-176 1 ISBN 978-80-7043-731-5
     Poznamka             Poznamky
     Poznamka             Anglicke resume
     Predmet. heslo       Klaster premonstratu (Zeliv, Cesko)
     Predmet. heslo       perzekuce -- Cesko
     Predmet. heslo       komunisticky rezim -- Cesko
     Predmet. heslo       reholni rady -- Cesko
     Predmet. heslo       internacni tabory -- Cesko
     Predmet. heslo       premonstrati -- Cesko
     Predmet. heslo       Zeliv (Cesko)
     Klicova slova        perzekuce cirkve * r. 1950-1956 * akce K
     Skupina Konspektu    343.8 - Vezenstvi
     MDT                  323.28
     MDT                  27-789
     MDT                  343.819
     System. cislo        001358588

     Cislo zaznamu:           16
     Hlavni zahlavi       Hrazdira, Jiri
     Nazev                Internacni tabory v Usti nad Labem 1945-1947 /
Jiri Hrazdira, Vladimir Kaiser
     Zdroj. dokument      Cesi a Nemci - ztracene dejiny Praha : Prago
Media, 1995 ISBN 80-901533-6-4 s. 223-236
     Dalsi puvodce        Kaiser, Vladimir
     Poznamka             Soub. nem. text
     Predmet. heslo       Ztracene dejiny (1995 : Jihlava, Cesko)
     Predmet. heslo       Jihlava
     Predmet. heslo       Usti nad Labem
     Klicova slova        ceskoslovenske dejiny * nemecke dejiny * sudetsti
Nemci * povalecny odsun * soustredeni nemeckych obyvatel * internacni tabory
* organizace a provedeni * Ceskoslovensko * r. 1945-1947
     Forma a zanr         prednasky
     MDT                  943.0
     MDT                  943.7
     System. cislo        000289669

     Cislo zaznamu:           26
     Hlavni zahlavi       Lozoviukova, Katerina, 1976-
     Nazev                Oblastni sberne stredisko v Liberci a odsun Nemcu
/ Katerina Lozoviukova, Lenka Stopperova
     Popis (rozsah)       4 il.
     Zdroj. dokument      Fontes Nissae = Prameny Nisy, ISSN 1213-5097 [Sv.]
10 (2009), s. 87-119 10 ISBN 978-80-7372-553-2
     Dalsi puvodce        Stopperova, Lenka
     Poznamka             4 tab.
     Poznamka             Obsahuje bibliograficke odkazy
     Predmet. heslo       Oblastni sberne stredisko Liberec
     Predmet. heslo       Liberec (Cesko)
     Predmet. heslo       Straz nad Nisou (Cesko)
     Klicova slova        cesti Nemci * internace * internacni tabory *
odsun * dejiny * r. 1945-1952
     Skupina Konspektu    323 - Vnitropoliticky vyvoj, politicky zivot
     MDT                  323.1
     MDT                  341.4
     MDT                  343.8
     MDT                  94(437.1)
     System. cislo        001343211

     Cislo zaznamu:           28
     Hlavni zahlavi       Poloncarz, Marek
     Nazev                Opomenuta kapitola terezinskych dejin : Internacni
tabor pro Nemce v letech 1945-1948 / Marek Poloncarz
     Popis (rozsah)       4 graf., 1 tab
     Zdroj. dokument      Terezinske listy ISBN 80-85433-31-1 C. 25 (1997),
s. 21-50 25
     Predmet. heslo       Terezin
     Klicova slova        ceske dejiny * Nemci * vysidleni Nemcu *
internacni tabory * r. 1945-1948
     MDT                  943.71/.72
     System. cislo        000463996

     Cislo zaznamu:           34
     Hlavni zahlavi       Tauer, Vaclav
     Nazev                Povalecne lagry na Domazlicku / Vaclav Tauer
     Zdroj. dokument      Tydenik Domazlicko, ISSN 1211-0617 Roc. 16, c. 6
(20060208) 16:6
     Zdroj. dokument      Domino s. [1]
     Predmet. heslo       druha svetova valka, 1939-1945 -- Cesko
     Predmet. heslo       zajatecke tabory -- Cesko
     Predmet. heslo       internacni tabory -- Cesko
     Predmet. heslo       Domazlice-oblast (Cesko)
     Klicova slova        valecni zajatci * zradci * kolaboranti
     Skupina Konspektu    94(100) - Svetove dejiny
     MDT                  94(100)"1939/1945"
     MDT                  355.257.7
     MDT                  343.819
     MDT                  (437.317)
     System. cislo        000967773

Další zdroje - knihy:
Kromě Vámi zmiňované, STANĚK, Tomáš. Tábory v českých zemích 1945-1948.
Opava: Tilia, 1996. ISBN 80-902075-3-7, můžeme doporučit např.:
STANĚK, Tomáš. Retribuční vězni v českých zemích 1945-1955. Opava: Slezský ústav Slezského zemského muzea, 2002.
KUX, Jan. Internační tábor Svatobořice. Svatobořice-Mistřín: Obecní úřad, 1995.
NEBESKÝ, Jiří J.K. Příběh lágru. Internační tábor a perzekuce Němců v Hranicích (1945-1946). Hranice: Tichý typ, 2003. ISBN 80-239-1307-7.