Spoluautori- Náboženská výchova a výuka

Text dotazu

Dobry den preji,
mel bych na Vas jednu prosbu. Rad bych vedel kto jsou spoluautori v
nasledujuci publikaci:

Náboženská výchova a výuka : sborník / Ján Liguš a kol.
Brno : L. Marek, 2005
ISBN 80-86263-59-2

Odpověď

Dobrý den,

knihu jsme si nechali vyexpedovat ze skladiště. Titulní list, tiráž či rozpis kapitol - zde nejsou autoři uváděni, důsledně se používá (kde je uvedeno) "a kol."

V úvodu knihy je však část, která se zabývá shrnutím práce: citujeme z LINGUŠ, Ján a kol. Náboženská výchova a výuka : sborník. Brno : L. Marek, 2005. ISBN 80-86263-59-2: s. 6-7 (Úvod)

První část A nese přeložený název slovenské publiakce z roku 2003 Úvod do katechetiky a metodologie náboženské výchovy ... (naše pozn. disertační práce - titul Ph.D. autora) ... Problematiku diagnostiky katechetických učitelů pro tuto publikaci podrobněji zpracovala Mgr. Katarína Kunftová, která vyučuje na této fakultě (naše pozn. UK HTF v Praze)a zároveň připravuje disertační práci z Nového zákona.

Druhá část... B... nese název Formy křesťanské výchovy se zaměřením na praxi v církvi Československé husitské, kterou vypracoval ThDr. Tomáš Butta, Th.D.

....

Třetí část .. je označena písmenem C .... název Hledisko vývojové psychologie, kterou zpracovala .... PaeDr. et ThDr. Blanka Strašíková....

.. k části D.... její název První katecheticko-pedagogická praxe Dietricha Bonhoeffera v letech 1923-1927, kterou k publikování připravila ThDr. Mgr. Noemi Ligušová.

Dvoustránkový úvod obsahuje také další poděkování (za pomoc, připomínky, překlad), včetně poděkování dvou recenzentům:doc. ThDr. Jan B Lášek (UK HTF) mim. prof. ThDr. Pavel Procházka, Ph.D. (PF UMB)