společenské časopisy, soupisy

Text dotazu

Dobrý den, snažím se zjistit všechny společenské časopisy (typu Mladý svět, Květy), které vycházely v 60. letech v Československu, ale nemůžu se jich nikde dohledat. Děkuji moc za pomoc.

Odpověď

Dobrý den, nejvhodnější je patrně projít bibliografický soupis Noviny a časopisy v českých krajích, který vycházel průběžně, vždy pro cca 2-4 roky. V něm je uveden soupis časopisů podle oborů. Pro vás připadají v úvahu zejména oddíly:
XXIII. Tělesná výchova. Sport. Hry. Zábavy (zde jsou uvedeny např. Květy) XXIV. Kultura. Osvěta. Věda. (zde Mladý svět).

Třídění neodpovídá zcela vašemu požadavku musela byste tedy seznam projít a vybrat patřičné tituly. Je dobré také alespoň zběžně prohlédnout více ročníků, protože některé časopisy vznikaly, jiné zanikaly atd.

Soupis Noviny a časopisy v českých krajích je v Národní knihovně k dispozici ve studovně Referenčního centra (MVS) k prezenčnímu studiu.

Pramen:

     Noviny a casopisy v ceskych krajich 1967-1969 / Zprac. Frantisek Jilemnicky a Frantisek Pospisil ; Red. [a predml.:] Karel Svehla. -- Praha : St. knihovna CSR-Nar. knihovna, 1969. -- 285, [2] s. ; 8

     Noviny a casopisy v ceskych krajich 1965-1967 / Zprac. Frantisek Jilemnicky a Frantisek Pospisil ; Uvod: Karel Svehla. -- Praha : St. knihovna CSSR-Narodni knihovna, 1967. -- 247, [2] s. ; 8

     Noviny a casopisy v ceskych krajich 1963-1965 / Zprac. Frantisek Jilemnicky ; Uvod: K. Svehla. -- Praha : St. knihovna CSSR-Narodni knihovna, 1965. -- 193, [2] s. ; 8

     Noviny a casopisy v ceskych krajich 1960-1963 / Zprac. Frantisek Jilemnicky ; [Uv.:] Karel Svehla. -- Praha : St. knihovna CSSR-Narodni knihovna, 1963. -- 168 s. ; 8

     Noviny a casopisy v ceskych krajich 1959-1960 / Zprac. Frantisek Jilemnicky ; [Uv.:] Karel Svehla. -- Praha : St. knihovna CSSR-Narodni knihovna, 1961. -- 131 s. ; 8