Spěváček, Václav, 1913-2004

Text dotazu

Prosil bych nějaké informace o učiteli pedagogické fakulty Václavu Spěváčkovi.

Odpověď

K tématu Spěváček, Václav, 1913-2004 doporučujeme následující dokumenty z fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje:
Články o V. Spěváčkovi (výběrově):
Dnešek a včerejšek školství / Václav Spěváček ; zaps. M. Janeček. // Plzeňský deník. Plzeň. Roč. 2, č. 63 (19930317), s. 11.
Muž nad jiné vzdělaný / (ra). // Plzeňský deník. Plzeň. Roč. 2, č. 99 (19930429), s. 6.
Osmdesátiny dr. Václava Spěváčka / Viktor Viktora. // Minulostí Západočeského kraje. Ústí nad Labem : Albis international, 1996. 80-900838-5-4. [Sv.] 29, s. 253 - 257.
Za PaedDr. Václavem Spěváčkem / Viktor Viktora. // Minulostí Západočeského kraje. Plzeň : Albis International, 2006. 80-86971-21-X. Sv. 41/2, s. 589-590.

Monografie autora V. Spěváčka (výběr):
Karel Slavoj Amerling / Václav Spěváček ; obrázky F.V. Eisenreich. -- Klatovy : Okresní vlastivědné muzeum dr. Karla Hostaše, 1962. --  39, 1 s.
Plzeňský vlastenec / Václav Spěváček. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Krajské nakladatelství, 1958.
Počátky a základy českých škol pokusných : určeno studentům pedagogické fakulty / Václav Spěváček. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Pedagogická fakulta, 1970. --  166 s.

Krátká biografie je dostupná v katalogu autorit Knihovny města Plzně na http://lanius.kmp.plzen-city.cz/l.dll?hal~1000099458

Uvedené monografie je možné rezervovat prostřednictvím katalogu na
http://aleph.svkpl.cz, citované tituly periodik a sborníků objednávejte také
prostřednictvím katalogu.

Pokud máte zájem o bibliografické záznamy dalších článků o V. Spěváčkovi, dostavte se do speciální studovny 2.p. http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/prezencni-pujcovani/specialni-studovna/, kde Vám v rámci rešeršních služeb budou poskytnuty.