Spartakiáda

Text dotazu

Dobrý den chtěl jsem se zeptat v kolika letech se dalo vystupovat na spartakiadě

Odpověď

Dobrý den,
předpokládáme, že máte na mysli spartakiádu v Československu (Čechách). Věk cvičenců na jednotlivých spartakiádách se lišil. Zprvu (1. celostátní spartakiáda v r.1955)  - cvičily jako nejmenší děti 6-7 leté (nejmenší děti škol), v pozdějších letech (např. III.CS v r. 1965) bylo nejmladší mladší žactvo (8-11 let), v ještě později (např. V.CS v r. 1980) byly i skladby pro rodiče s dětmi (3-4 leté). Tradičně zakončovali vystoupení na Strahově muži nebo vojáci; cvičit mohly tedy vlastně téměř všechny věkové kategorie od těch nejmenších, viz výše, po muže a ženy, tam nebyl věk určován.

Zdroj:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Spartaki%C3%A1da#IV._.C4.8Deskoslovensk.C3.A1_s

ŠTERC, Jaroslav. Československé spartakiády nejmasovější projev naší tělesné výchovy. Praha: Olympia, 1975.