španělské lidové tance

Text dotazu

Dobrý den, byla bych velice vdecna za doporuceni literatury, ze ktere by se dala zpracovat seminarni prace na tema spanelske lidove tance. Jde o historii, vývoj, dnesni situaci. Predem dekuji.

Odpověď

Dobrý den,

publikaci, která by se věnovala přímo španělským lidovým tancům, bohužel v Národní knihovně nemáme. Využít ovšem můžete například encyklopedií tance:
International encyclopedia of dance : a project of Dance Perspectives Foundation. 1st pbk. ed. New York : Oxford University Press, 2004 ( 1 - 6.díl )

Schneider, Otto
Tanzlexikon : Volkstanz, Kulttanz, Gesellschaftstanz, Kunsttanz, Ballett, Tänzer, Tänzerinnen, Choreographen, Tanz- und Ballettkomponisten von den Anfängen bis zur Gegenwart. Mainz : B.Schott, 1985

Europe dancing : perspectives on theatre dance and cultural identity. 1st pub. London : Routledge, c2000. ISBN 0-415-17103-2 (brož.)

Také cizojazyčných encyklopedií a přehledů kulturních tradic Španělska:
Encyclopedia of contemporary Spanish culture / edited by Eamonn Rodgers. 1st publ. London : Routledge, c1999

García Chicón, Agustín. La muerte en la cultura andaluza. Cádiz : Universidad de Cádiz, 1991. ISBN 84-7786-051-3 (brož.)

Dále:
Bartoš, Lubomír. Dějiny a kultura Španělska. 2. vyd. Brno : Masarykova univerzita, 1998. ISBN 80-210-1968-9 (brož.)

The New Encyclopaedia Britannica, 15th Ed. Chicago : Encyclopaedia Britannica, 1993 ( In 32 Volumes )

Cenné informace Vám může poskytnout i internet: např. internetové stránky( http://www.enforex.com/culture/spanish-dance-history.html ; http://ejewell.free.fr/sardana.htm ; http://www.andalucia.com/flamenco/fantastica/sevillanas.htm aj.)