Soupisu poddaných podle víry Čáslavsko - Chrudimsko

Text dotazu

Prosil bych zda by jste se mě nepodívali do Soupisu poddaných podle víry Čáslavsko - Chrudimsko, zda se v obci Moravany (u Ronova nad Doubravou, okr. Chrudim - nevím zda dříve patřila vesnička Moravany pod Chrudimsko nebo Čáslavsko) a Bučovice (Čáslavsko) nevyskytuje příjmení Hájek. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

obě vesničky jak Bučovice, tak i Moravany u Ronova nad Doubravou patří do kraje Čáslavského. Bohužel jméno Hájek se nevyskytovalo ani v jedné vesničce. V rejstříku k Berní rule jméno Hájek ve spojení s Vámi uváděnými vesnicemi nebylo zaznamenáno.

Použité zdroje

ZAHRADNÍKOVÁ, Magda, ed. a ŠTREJNOVÁ, Eva, ed. Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Čáslavsko. Vyd. 1. V Praze: Státní ústřední archiv, 1999. 2 sv. (319 s., s. 320-633). ISBN 80-85475-54-5.

ČERVENÝ, Václav, ed. a ČERVENÁ, Jarmila, ed. Berní rula: generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. 1. vyd. Praha: Libri, 2003. 2 sv. ISBN 80-7277-058-6.