Soupis poddaných podle víry a Berní rula – výskyt příjmení

Text dotazu

Dobrý den,

dovoluji se na Vás obrátit s dotazem, zda se v Soupisu poddaných podle víry nebo v Berní rule vyskytuje v obci Dobrá u Polné příjmení:

- Hencl nebo Hancl

Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
V Berní rule jsme našli následujícího Hanzla, který bydlel v obci Ždírec, soudní okres Chotěboř, panství / statek Polná:
* Hanzl Jiřík - povolání rolník

Žádného jiného Hencla ani Hancla, který by žil tak blízko Polné jsme nenašli. Pokud budete chtít u tohoto člověka podrobnější informace ohledně jeho majetku, tak napište. V prvním díle Soupisu poddaných podle víry jsme nenašli panství / statek Polná, je tedy reálný předpoklad, že by mohla být informace o Polné a jejích obyvatelích v druhém díle, který je však ve vazbě, a tudíž dlouhodobě nedostupný. Omlouváme se.