Soupis poddaných podle víry

Text dotazu

Dobrý den,
existuje prosím soupis poddaných podle víry či nějaký další soupis poddaných do roku 1690 pro vesnici Krasavce? Vesnice byla součástí panství Dolní Lukavice. V Berní rule toto panství je, ale v Knihách Soupis poddaných podle víry Plzeňsko - Klatovsko díl 1 a 2 vůbec není.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v Soupise poddaných podle víry z roku 1651. Plzeňsko - Klatovsko jsem obec Krasavce (Dolní Lukavice) také nenalezla.

Pro informaci (domnívám se, že dotaz souvisí s předchozím a týká se rodu Widerspergerů z Widerspergu) uvádím:

ZAHRADNÍKOVÁ, Magda, ed. Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Plzeňsko - Klatovsko 1. Vyd. 1. Praha: Státní ústřední archiv v Praze, 2003. 358 s. ISBN 80-86712-01-X.
Mutěnín (s. 320)
Majitel: Jakub Jan Videršpergar z Videršperku

ZAHRADNÍKOVÁ, Magda, ed. a Zahradníková, Magda, ed. Soupis poddaných podle víry z roku 1651. Plzeňsko - Klatovsko 2. Vyd. 1. Praha: Státní ústřední archiv v Praze, 2003. s. 359-717. ISBN 80-86712-01-X.
Ptenín (s. 434)
Majitel: Václav Protiva a Mořic Karel bratři Vidršpergarové z Videršperku