Soupis poddaných dle víry 1651

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je v soupisu poddaných z roku 1651 (hradecko-bydžovsko) jméno Sláma z Borohrádku nebo z okolních vesnic. A kdo má jaký vztah k majiteli gruntu? Včetně věku?

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

na panství Borohrádek, které v roce 1651 patřilo Ferdinandu Libštejnskému z Kolovrat, ve vsi Borohrádek žil zahradník Jan Sláma (27 let) s manželkou Dorotou (21 let) a dětmi Václavem (6 let), Janem (4 roky) a Dorotou (2 roky). Všichni byli katolíci. Označení "zahradník" znamenalo držitel malé poddanské usedlosti.
Přikládám naskenovanou stránku ze Soupisu poddaných podle víry z roku 1651 (citace: MATUŠÍKOVÁ, Lenka. Soupis poddaných podle víry z roku 1651: Hradecko - Bydžovsko. Sv. 1.  1. vyd. Praha : Státní ústřední archiv, 2000, s. 28.).

Použité zdroje

MATUŠÍKOVÁ, Lenka. Soupis poddaných podle víry z roku 1651: Hradecko - Bydžovsko. Sv. 1. 1. vyd. Praha : Státní ústřední archiv, 2000, s. 28.

Přílohy