Souček Ludvík

Text dotazu

Prosím o podrobnější informaci o L.Součkovi - způsob smrti a její příčiny.

Odpověď

Dobrý den, Ludvík Souček byl těžký kardiak a zemřel na infarkt, v pořadí již devátý.
Kolem okolností jeho smrti byly rozvíjeny určité hypotézy - ovšem pouze neprokázané hypotézy - že infarkt byl důsledkem krádeže rukopisu jeho knihy Tušení světla. Věc shrnuje článek:
Ludvík Souček - smrt lovce tajemství / Jan Novák. -- 1 il. In: Právo. -- ISSN 1211-2119. -- [Praha]. -- Roč. 14, č. 193 (20040819). Věda a technika. -- s. 2
Jeho plný text je dostupný přes bázi ANL (http://sigma.nkp.cz/F).
Stručný životopis L. Součka najdete na adrese :
http://www.scifiworld.cz/article.php?ArticleID=1163 .
Za zmínku stojí předmluva Františka Novotného k fragmentu Součkova Tušení světla, nazvaná Tlustý muž, který se smál, kde Novotný rozebírá okolnosti
zmizení předpokládaného rukopisu Tušení světla:
Po stopách bludiček. / Ludvík Souček ; Předmluvu Tlustý muž,který se smál
nap. František Novotný ; Doslov Tušení podivuhodna nap. Ladislav Lenk. -- 1. vyd.. -- Brno : AF 167, 1992. -- 207 s. : fotogr.