Souborný katalog ČR

Text dotazu

Zajímalo by mě, kde zjistím, které knihovny přispívají do Souborného katalogu ČR.
A druhý dotaz se týká vyhledávání. Zajímá mě, jestli je možné v poli rok vydání zadat nějaké omezení, např., že chci tituly od roku 1960 do roku 1970.

Odpověď

Základní informace o Souborném katalogu ČR najdete na stránce základního vyhledávání, když kliknete na "Informace o SK ČR"; nebop na adrese: http://www.caslin.cz/.

Pokud jde o vyhledávání v určitém časovém rozmezí, je nejsnazší nejprve zadat dotaz bez časového omezení. Nad nalezenými záznamy se zobrazí nabídka; v ní zvolte "Filtrovat" - pak můžete nastavit časové rozmezí, čímž nalezené záznamy zredukujete.