Soladit, sodalit

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi soladitem a sodalitem.Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobry den
sodalit (angl. sodalite) je kubicky mineral, alumosilikat Na s Cl, chemicky vzorec Na8Al6Si6O24Cl2, blizsi informace napr www.mindat.org nebo www.webmineral.com. Barevne je bezbarvy, belavy, ruzovy, zluty, svetle az tmave modry... Pouziva se obcas jako ozdobny kamen (obvykle jasne az temne modry).

soladit neni mineralogicky nic, ani mineral ani varieta. Po kratkem prohlednuti stranek vybranych Googlem bych to typoval, ze jde o sodalit (je to totiz modry ozdobny kamen) a autorum textu se vyraz soladit libil vic nez sodalit...
Jinak soladit se predevsim objevuje na strankach z oblasti fantasy, carodejnictvi, magie, čaker, lecitelstvi atd. atd., kde presnost ve vyjadrovani a pojmenovavani je obvykle velmi velmi problematicka.