Sociální turismus ve Francii 2

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych požádala o vyhledání nebo radu kde najít jakoukoliv literaturu na téma Sociální turismus ve Francii (historie a současný stav). Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

sociální turistika je turistika zaměřená na lidi se zdravotním postižením, mladé lidi, lidi důchodového věku, rodiny s dětmi, kteří nemají dostatečné finance. Sociální cestovní ruch - turistika - tímto pojmem je označován cestovní ruch osob se zdravotním postižením.

Je chápán jako cestovní ruch se zaměřením na sociálně potřebné občany. Účastníci hradí jen část výdajù, případně se všechny výdaje uhradí

ze společenských spotřebních fondù.

(Čerpáno z různých odkazů na internetu)

Domníváme se, že o sociálním turismu budou spíš jen kapitoly v knihách o turistice a cestovním ruchu vůbec, než celé knihy. Podařilo se nám nají dvě knihy, které by mohly být zdrojem informací, ale jinak budete muset hledat i v publikacích o cestovním ruchu obecně, příp. na internetu.

E - Tourism v oblasti cestovního ruchu. Praha: World Media Partners, 2008. Signatura NK ČR 54 D 155379

ROUSSEL, Christian. L'organisation du tourisme en France. Paris: B.P.I., 1989. Signatura NK ČR T 157030

Z obecněji zaměřených knih, kde by také mohly být informace pro Vás:

     Garcia Carrete, Didac

     250 legislativnich opatreni EU ovlivnujicich sektor hotelu, restauraci a kavaren / Didac Garcia Carrete, Jonatan Henriksson, Miriam Schneider ; [preklad Ivo Hloch]. -- Praha : Ministerstvo pro mistni rozvoj CR, 2006. -- 439 s. ; 30 cm + 1 CD-ROM

     ISBN 80-239-7678-8 (broz.)

     Nazev orig.: 250 European Union measures affecting the hotel, restaurant and cafe sector

     "Tato publikace byla vytvorena pro projekt "Skoleni a vzdelavani pracovniku v cestovnim ruchu" CZ 04.1.03/4.2.00.1/0001 Operacni program Rozvoj lidskych zdroju (OP RLZ), Opatreni 4.2., Specificke vzdelavani" -- Prelozeno z anglictiny -- Na obalce nad nazvem: Evropsky socialni fond v CR. -- Obsahuje bibliograficke odkazy a rejstrik

     Henriksson, Jonatan

     Schneider, Miriam

     Evropsky socialni fond

      * hotely -- zeme Evropske unie

      * restaurace -- zeme Evropske unie

      * kavarny -- zeme Evropske unie

      * zakonodarstvi -- zeme Evropske unie

      * pravni predpisy

     Signatury:* 54 D 148533

     Vlasak, Oldrich, 1955-

     Evropska unie ocima obcanu CR / Oldrich Vlasak. -- [Hradec Kralove] : O. Vlasak, 2008. -- 116 s. : barev. il., portrety ; 21 cm

     ISBN 978-80-254-8841-6 (v knize neuvedeno : broz.)

     Hlavickovy nazev: EU ocima obcanu CR

      * Evropska unie

      * evropska integrace

      * evropska integrace -- Cesko

      * nazory a postoje -- Cesko

      * Kralovehradecky kraj (Cesko : 2000-)

      * informacni publikace

     Signatury:* 54 H 313864

     Prumysl cestovniho ruchu / Iva Galvasova ... a kolektiv. -- Vyd. 1.. -- Praha : Ministerstvo pro mistni rozvoj CR, 2008. -- 262 s. : barev. il., mapy ; 26 cm

     ISBN 978-80-87147-06-1 (broz.)

     Pod nazvem: GaRep, Spolecnost pro regionalni ekonomicke partnerstvi -- Na obalce nad nazvem: Evropsky socialni fond v CR -- Terminologicky slovnik. -- Obsahuje bibliografie a bibliograficke odkazy

     Galvasova, Iva

     GaRep (firma)

     Evropsky socialni fond

      * cestovni ruch -- Cesko

      * management cestovniho ruchu -- Cesko

      * politika cestovniho ruchu -- Cesko

      * monografie * ucebnice

     Signatury:* 54 F 096850

     Venkovsky cestovni ruch, jeho specifika a podminky pro rozvoj / kolektiv autoru, katedra cestovniho ruchu VSE Praha. -- Praha : Oeconomica, 2007. -- 123 s. : il. ; 21 cm

     ISBN 978-80-245-1159-7 (Vysoka skola ekonomicka - Oeconomica : broz.) ISBN 80-245-1159-2 (chyb.)

     Na obalce pod nazvem: ESF - Evropsky socialni fond, MPSV, Ministerstvo pro mistni rozvoj -- "Skripta byla vytvorena pro projekt Skoleni a vzdelavani pracovniku v cestovnim ruchu "Venkovsky cestovni ruch, jeho specifika a podminky pro rozvoj" CZ.04.1.03/4.2.00.1/0001 Operacni program rozvoj lidskych zdroju (OP RLZ), Opatreni 4.2., Specificke vzdelavani"--Rub tit. s.. -- Obsahuje bibliograficke odkazy a rejstrik

     Vysoka skola ekonomicka v Praze. Katedra cestovniho ruchu

     Skoleni a vzdelavani pracovniku v cestovnim ruchu (projekt)

     Evropsky socialni fond

     Cesko. Ministerstvo prace a socialnich veci

     Cesko. Ministerstvo pro mistni rozvoj

      * venkovsky cestovni ruch

      * venkovsky cestovni ruch -- Cesko

      * venkovsky cestovni ruch -- Slovensko

      * ucebnice vysokych skol

     Signatury:* 54 H 269684

Doporučujeme podívat  se na stránky Evropské unie, dále na internet na oficiálnější stránky Francie, francouzský cestovní ruch apod. klíčová slova.

Dále bychom doporučili i knihovnu Francouzského institutu v Praze http://www.ifp.cz/ .