sociální reklama/ social advertising

Text dotazu

Dobry den, rada bych se dozvedela presnou definici terminu "socialni reklama", "social advertising", nejlepe z nejakeho ceskeho nebo anglickeho slovniku. Dekuji za laskavou odpoved.

Odpověď

Dobrý den, podařilo se nám najít definici sociální reklamy na webových stránkách American Marketing Association (http://www.marketingpower.com/live/mg-dictionary-view2917.php):
social advertising - The advertising designed to educate or motivate target audiences to undertake socially desirable actions.