Sociálně-právní ochrana dětí

Text dotazu

Dobrý den, pro svou bakalářskou práci na téma Sociálně-právní ochrana děti hledám knihy, které by s touto tematikou souvisely. Mohli byste mi nějaké doporučit?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

dokumenty relativně snadno vyhledáte v katalozích volně dostupných na adrese http://aleph.nkp.cz/F. Jedná se především o Souborný katalog ČR (báze SKC), katalog Národní knihovny ČR (báze NKC) a článkovou bázi ANL.

K Vašemu tématu bylo vydáno poměrně hodně publikací, proto Vám uvádíme pouze některé z nich pro představu. Úplný seznam literatury by již byla placená služba rešerše (http://www.nkp.cz/sluzby/reserse), která není přes službu Ptejte se knihovny poskytovaná. Dokumenty, které Vám nyní uvedeme, byly vyhledány přímo přes předmětové heslo „sociálně-právní ochrana dětí“:

* OAKS, Laury. Giving up baby: safe haven laws, motherhood, and reproductive justice. New York: New York University Press, [2015], ©2015. ix, 275 stran. ISBN 978-1-4798-0636-2.¨

* Acta sociopathologica II. Vydání první. Hradec Králové: Gaudeamus, 2015. 188 stran. ISBN 978-80-7435-577-6.

* Manuál implementace standardů kvality sociálně-právní ochrany: pro pověřené osoby podle § 48 odst. 2 písm. d) až f) zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí. Vydání první. Praha: MSPV, 2014. 110 stran. ISBN 978-80-7421-097-6.

* Manuál implementace standardů kvality sociálně-právní ochrany: pro orgány sociálně-právní ochrany. Vydání první. Praha: MSPV, 2014. 96 stran. ISBN 978-80-7421-095-2.

* Manuál implementace standardů kvality sociálně-právní ochrany: pro zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Vydání první. Praha: MSPV, 2014. 134 stran. ISBN 978-80-7421-102-7.

* RADVANOVÁ, Senta a kol. Rodina a dítě v novém občanském zákoníku. Vydání první. V Praze: C.H. Beck, 2015. xvi, 197 stran. Právní instituty. ISBN 978-80-7400-578-7.

* Zákon o sociálně-právní ochraně dětí: komentář. Vyd. 1. Praha: Wolters Kluwer, 2015. xxii, 890 s. Komentáře Wolters Kluwer. ISBN 978-80-7478-727-0.

* SLAVÍČKOVÁ, Pavla. Právní ochrana dětí v období prvních kodifikací. Vyd. 1. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, ©2012. 338 s. ISBN 978-80-7422-220-7.

* Příručka pro obce. Vyd. 1. Praha: Úřad vlády ČR - Odbor pro sociální začleňování (Agentura), 2012. 8 sv. (32, 46, 52, 56, 43, 48, 44, 22 s.). ISBN 978-80-7440-068-1.

* PEMOVÁ, Terezie a PTÁČEK, Radek. Sociálně-právní ochrana dětí pro praxi. Vyd. 1. Praha: Grada, 2012. 187 s. ISBN 978-80-247-4317-2.

Dokumenty byly vyhledány v online katalogu Národní knihovny (NKC) dostupném na adrese http://aleph.nkp.cz/F.

Obdobným způsobem můžete vyhledat záznamy článků v bázi ANL.

Pokud by Vás zajímaly také články ze zahraničních odborných periodik, doporučujeme využít licencované online databáze. Na adrese http://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju naleznete seznam těchto zdrojů, které NK ČR předplácí pro své uživatele. Jako studentce vysoké školy bychom Vám doporučili zeptat se ve vaší knihovně na možnost přístupu k těmto licencovaným zdrojům – každá vysoká škola by měla pro své studenty i zaměstnance některé tyto zdroje předplácet.

Dále Vám doporučujeme stránky Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz/cs/7241; http://www.mpsv.cz/cs/14304 ), kde byste se mohla nalézt velmi zajímavé dokumenty a informace.