sociálně-patologické jevy

Text dotazu

Prosím, sháním co nejkomplexnejší výčet knih, které se zabývají sociálně-patologickými jevy.

Odpověď

Dobrý den,

přehled publikací zabývajících se sociálně patologickými jevy si můžete vyhledat v online katalogu Národní knihovny na adrese http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=nkc , kde do pole Předmět zadáte výrazy sociál? and patolog? and jev? (otazník nahrazuje koncovky slov, tzn. že slova mohou být pravostraně rozšířena o libovolný počet znaků, např. sociální, sociálními apod.). Mělo by se Vám zobrazit 93 záznamů, které si můžete prohlédnout nebo dotaz ještě zúžit pomocí odkazů Zpřesnit nebo Filtrovat. Obdobně můžete postupovat v databázi ANL (http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=anl), která obsahuje bibliografické záznamy článků.

Pro Vaši představu níže uvádíme několik dokumentů s touto tematikou, avšak zpracování komplexního seznamu dokumentů již přesahuje rámec bezplatné služby Ptejte se knihovny a spadá do placených rešeršních služeb, více informací na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_reserse.htm .

Přehled publikací:

1) Sociálně patologické jevy v současné společnosti / Hana Vykopalová. -- 1. vyd.. -- Olomouc : Univerzita Palackého, 2001. -- 154 s. : il. ; 25 cm

2) Deviant behavior : annual editions. -- Guilford, Conn. : Dushkin Publishing Group, 1996- . -- sv. ; 27 cm

3) Dynamika drogové scény a sociálního klimatu dětí, mládeže, branecké a vojenské populace v letech 1997-2001 : výsledky projektu studie aktuálního stavu ohrožené populace dětí a mládeže v rámci prevence sociálně patologických jevů. II. část, Sociálně patologické jevy a jejich vliv na životní styl studentů středního školství a populace dospívajících mužů / [Josef Falář a kol.]. -- 1. vyd.. -- Brno : Ústav psychologického poradenství a diagnostiky, 2004. -- 113 s. : il. ; 30 cm

4) Management sociální práce se žáky základní školy III. Sociálně patologické jevy a sociální práce / Judita Kachlová, Lýdie Poláčková, Taťána Niklová. -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Ostravská univerzita, 2005. -- 87 s. ; 30 cm

5) Kriminalita: oběti, prevence, postmodernita : sborník příspěvků ze semináře sekce sociální patologie MČSS : Šlovice 21.-23. dubna 2004 / [sestavil Kazimír Večerka]. -- Praha : Masarykova česká sociologická společnost, 2004. -- 207 s. ; 22 cm

6) Závislosti a my : odborný časopis pro sociálně patologické jevy. -- Praha : Jiří Vacek, 2000-. -- sv. ; 29 cm

7) Sociálně patologické jevy u dětí : závěrečná zpráva z výzkumu / Kazimír Večerka ... [et al.]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Institut pro kriminologii a sociální prevenci, 2000. -- 215 s. : il. ; 21 cm

8) Nástin problematiky etopedie a sociální patologie / Adam Stankowski. -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Pedagogická fakulta Ostravské univerzity, 2004. -- 140 s. ; 21 cm

9) Podíl rodinného prostředí na vzniku sociálně patologických jevů : aktuální otázky rodiny a boje s negativními jevy : sborník referátů z celost. věd. semináře s mezin. účastí [poř.] katedrou aplikované Univ. Palackého Olomouc, 1986 / Předml. Karel Vítek. -- Olomouc : Kraj. pedagog. ústav, 1987. -- 132 s. : tb. ; 20 cm

10) Prevence sociálně patologických jevů : manuálbpraxe / Vratislav Pokorný, Jana Telcová, Anton Tomko. -- Vyd. 3., rozš.. -- Brno : Ústav psychologického poradenství a diagnostiky, 2003. -- 186 s. ; 24 cm