Snímání bolesti

Text dotazu

Dobrý večer, dnes mi mamka řekla, že bych mohla mít vlohy pro snímání bolesti. Chtěla bych se tedy zeptat co to znamená a kdo jsou lidé, kteří umí snímat bolest.
Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

nevím, jestli zrovna naše služba je tou pravou, která má zodpovědět Váš dotaz. Taky se domníváme, ale nejsme si  jisti Vaším věkem, zda nejste moc mladá na podobné činnosti.

Prošli jsme několik knih, které s problematikou, která Vás zajímá, souvisí. Jsou to knihy z oblasti psychologie, parapsychologie, psychotroniky apod.  Myslíme si ale, že člověk, který se takovou vědou zabývá, musí mít za sebou již větší množství prožitků, životních zkušeností. Omlouváme se, pokud se mýlíme. Bylo napsáno velké množství knih, které se podobnými jevy zabývají, ale nemůžeme posoudit, na jaké úrovni z hlediska odbornosti text je. Z Vašeho zadání ani není patrné, jak to Vaše maminka myslela, protože termín snímání bolesti zdroje, které jsme prošli, nezmiňovaly. Zhodnocení životních prožitků souvisí s filosofií a psychologií. To jsou obory, které se zabývají myšlením člověka, jeho vnímáním světa, ale i třeba vnímáním bolesti,  vcítěním se do duše druhého člověka. To je asi to nejdůležitější, co by člověk měl umět. Ten, který by chtěl snímat bolest druhého, nebo-li pomoci druhému, by měl být empatický, měl by umět naslouchat druhému a snažit se mu porozumět.

Z elektronického katalogu NK ČR (na www.nkp.cz, katalogy a databaze, baze NKC - knihy),  jsme vybrali několik titulů, které se problematikou, jež Vás zajímá,  z určitého hlediska zabývají:

     Szeruda, Rostislav

     Cesta za tajemstvim svetla : na pomezi mezi fyzikou a psychologii / Rostislav Szeruda. -- Hlucin : Slezan, 1995 (Hlucin : Tiskarna Bocek). -- 157 s. ; 21 cm

     ISBN 80-901948-0-X (broz.)

     Obalka Jana Chalcarova -- Pozn.. -- Odkazy na lit. -- Bibliogr.

     Chalcarova, Jana

      * nevysvetlene jevy -- psychologicke aspekty

      * clovek

      * lidska psychika

      * nevysvetlene jevy -- fyzikalni aspekty

      * jasnovidectvi * kosmicke principy * psychotronika * reinkarnace * telekineze * telepatie * vesmirna existence

      * popularne-naucne publikace

     Signatury:* 54 H 162145

     Hanzal, Pavel, 1975-

     Kyvadlo a zdravi : ucebnice pro kazdeho / Pavel Hanzal. -- Vyd. 1.. -- Praha : Astrologicky institut, 2011. -- 86 s. : il. ; 21 cm

     ISBN 978-80-260-0582-7 (broz.)

     Hrbetni nazev: Kyvadlo a zdravi - ucebnice pro kazdeho

      * sidericke kyvadelko

      * alternativni medicina

      * psychotronika

      * duse a telo

      * vesmirna harmonie

      * prirucky

     Signatury:* 54 H 325980

     Houska, Jan

     Magie lidskych smyslu / Jan Houska. -- 1. vyd.. -- Praha : Nakladatelstvi L, 1991 (Ces. Budejovice : Jihoces. tiskarny). -- 127 s. ; 20 cm

     ISBN 80-900290-3-5 (broz.) : 29 Kcs

      * popularne-naucne publikace

      * jevy zahadne - vysvetlovani - psychotronika - knihy popularne naucne

      * telepatie - jasnovidectvi - lecitelstvi lidove - knihy popularne naucne

     Signatury:* 54 H 183594* SF II 050608

     Safarik, Lubos

     Magie, psychotronika, parapsychologie / Z Tydeniku aktualit roc. 1987 - 1992 vybral, sest., obalku navrhl a graf. upravil Lubos Safarik. -- 1. vyd.. -- Plzen : Vcelka, 1992 (edicni stredisko Zapadoces. univ.). -- 83 s. : fotogr. ; 29 cm. -- (Kniznice Klubu psychotroniky a UFO ; Sv. 8)

     ISBN (Broz.)

     100 vyt. -- Cast. slov. text -- Rozmn.

      * sborniky

      * parapsychologie - psychotronika - magie - sborniky

     Signatury:* 54 D 100677

     Bartusek, Karel, 1948-

     Mentalni leceni fyzikalni silou myslenky / Karel Bartusek. -- [Brno] : K. Bartusek, 2012. -- 159 s. ; 21 cm

     ISBN 978-80-260-1281-8 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografii

      * psychotronika

      * psychoterapie

      * duchovni leceni

      * duse a telo

      * energeticky system cloveka

      * pojednani

     Signatury:* 54 H 331874

     Liska, Vladimir, 1955-

     Odtajnena psychotronika : aura, sugesce, hypnoza, telepatie, telekineze, senzibilove, proutkareni, reinkarnace, supernormalno, bezzrakove videni / Vladimir Liska. -- Vyd. 1.. -- Praha : Lunarion, 1993 (Nase vojsko). -- 111 s. : il. ; 20 cm

     ISBN 80-901031-7-0 (broz.)

     . -- Obsahuje bibliografii

      * psychotronika

      * pojednani

      * psychotronika - pojednani

     Signatury:* 54 H 185806* 54 H 311299* SF II 053407

     Hnilica, Jan

     Psychoenergeticke pusobeni na dalku / Jan Hnilica. -- 1. vyd.. -- Praha : Road, 1992 (Havlickuv Brod : Tiskarny Havlickuv Brod). -- 109 s. ; 21 cm. -- (Psyche)

     ISBN 80-85385-14-7 (broz.) : Kcs 36,00

     Vecny rejstrik -- Obalka Andre Matejicek

     Matejicek, Andre

      * psychoenergie * psychotronika * terapie

      * pojednani

      * psychoenergie - pusobeni - pojednani

     Signatury:* 54 H 144168* SF II 052555

     Volna, Vera

     Ruce leci : Psychotronika / Vera Volna ; Spoluprac. Karel Jaluvka, Anna Cubova. -- 1. vyd.. -- Brno : Saprint, 1991. -- 46 s. : obr. ; 21 cm

     ISBN (Broz.)

     Jaluvka, Karel

     Cubova, Anna

      * lecebna energie * lecitelstvi * psychotronika * relaxace

      * prirucky

      * psychotronika - prirucky

      * lecitelstvi - metody alternativni - prirucky

     Signatury:* 54 H 141491