smějí děti do Národní knihovny?

Text dotazu

Dobrý den, mají do Národní knihovny přístup děti? Chtěla bych knihovnu a studovny ukázat synům ve věku 8 a 11 let, mohou tam jít se mnou na můj čtenářský průkaz? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Bez ctenarskeho prukazu se lze v Narodni knihovne CR pohybovat pouze v Hale sluzeb. V prostoru za vratnici, kde je nutno prukaz predlozit, se muze pohybovat pouze jeho majitel (osoba, ktere byl vydan).
Existuje vsak nekolik zpusobu, jak se muze jakykoliv zajemce seznamit s historickou i soucasnou tvari knihovny, aniz by byl jejim uzivatelem:

Kazdorocni Dny otevrenych dveri:
- školni kolektivy - na predbeznou objednavku v Oddeleni pro vztahy s verejnosti NK CR,
tel: 221663212 nebo e-mail: public.ur@nkp.cz - pondeli 19. 4. nebo ctvrtek 20. 5. Dvouhodinova
prohlidka historickych prostor Klementina, sidla Narodni knihovny CR. Zdarma.

- verejnost - v ramci knizniho veletrhu Svet knihy - nedele 9. 5.
Hodinova prohlidka zazemi ctenarskych prostor (Hala sluzeb, Vseobecna studovna, Referencni
centrum, Hudebni oddeleni, Studovna periodik, Vzdelavaci centrum, Slovanska knihovna, atd.).
Zdarma.

- verejnost - v ramci Dnu evropskeho dedictvi - sobota 18. 9. a nedele 19. 9.
Dvouhodinova prohlidka historickych prostor Klementina. Zdarma.
Veskere dalsi informace: Oddeleni pro vztahy s verejnosti NK CR - 221663212, 221663277.

- verejnost - pravidelne prohlidky barokniho knihovniho salu a Astronomicke veze -
v sezone: (brezen - rijen) denne, mimo sezonu pouze skupiny na telef. objednavku.
Provozuje agentura TRANSFIN, plati se vstupne.