služba Ptejte se knihovny

Text dotazu

Dobry den, som zo Slovenska a chcela by som sa vas opytat, ci by ste mi nenapisali v kratkosti odpoved na moju otazku. Zaujimalo by ma ake kniznice v Ceskej republike poskytuju tuto sluzbu "Ptejte se knihovny". Chcela by som vediet, ci to poskytuju vsetky verejne, akademicke alebo napr. specialne kniznice. Ak by som vas este mohla popytat, tak mi napiste aj www stranky jednotlivych kniznic... Dakujem....prajem pekny den

Odpověď

Dobry den, Vsechny knihovny, ktere se podileji na sluzbe Ptejte se knihovny, najdete na nasich strankach, vcetne webovych stranek:
http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny.
Na sluzbe se podileji ty knihovny, ktere projevi zajem, takze tu neni ani zadne omezeni, ale ani planovity vyber. Ucastni se jednak nejvetsi knihovny v CR (Moravska zemska, Vedecka knihovna v Olomouci, knihovna Narodniho muzea, knihovna Akademie ved, Statni technicka knihovna), dale napr. Narodni lekarska knihovna, Zemedelska a potravinarska knihovna, Narodni pedagogicka knihovna Komenskeho. Rada krajskych knihoven a velky pocet mestskych.
Ale take nektere mensi a specializovane, napr. knihovna Goethe-Institutu.