Slovník svahilštiny

Text dotazu

Dobrý den, nikde nemůžu sehnat česko-svahilský slovník. Chtěla jsem se zeptat, jestli takový slovník v ČR vyšel a kdo ho vydal. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

v češtině existuje jeden již starší slovník z roku 1980:
Svahilsko-český a česko-svahilský kapesní slovník se stručným přehledem svahilské gramatiky / [autoři] Luboš Kropáček, Hynek Burda. -- 1. vyd.. -- Praha : SPN, 1980. -- 578, [5] s. ; 12°
Dříve ani poté žádný podobný nevyšel. Pokud byste jej chtěla sehnat, bylo by třeba zkusit antikvariáty. V Národní knihovněje ale několik exemplářů a některé je možné vypůjčit domů.
Najdete je v bázi NKC (http://sigma.nkp.cz/F/). Kromě toho jsou v NK další publikace o svahištině, včetně slovníků svahilsko německých a anglických.