sloup v Trutnově

Text dotazu

Prosím o podrobnější informace o kamenném sloupu na náměstí v Trutnově.

Odpověď

Morový sloup Nejsvětější Trojice - barokní z r. 1704. Při hranolovém soklu stojí čtyři plastiky světců a P. Marie, další čtyři plastiky na soklech vnějšího zábradlí. Na soklu vytesán nápis, označující donátora - měšťana Jana Nejdíka.
Podrobný popis a historické informace jsou v článku: Mariánské a další světecké sloupy v okrese Trutnov. In: Ročenka Státního okresního archivu v Trutnové, 1998, s.91-94.

Použité zdroje

ABC kulturních památek Československa. 1. vyd. Praha: Panorama, 1985.