skladba(kantáta) J.S,Bach

Text dotazu

Děkuji velice za zprávu o "kávové kantátě" J.S.Bacha,omlouvám se za nekonkrétní dotaz. Nejvíce bych uvítal možnost zapůjčení partitury či jiného notového záznamu. Slyšet i nějakou nahrávku (najít na NETu přístup k ní) by bylo rovněž velmi podnětné. Ještě jednou díky za expresní odpověď.

Odpověď

Kavova kantata patri mezi svetske kantaty J.S.Bacha.
1/ Kaffeekantate, Nr.211, um 1732
Zdroj:Riemann Musik Lexikon. Mainz: B. Schott's Söhne, 1959.
2/ S.46:"Z období 1723-45 se z udajne 5 kompletnich kantatovych cyklu zachovalo asi 200 kantat....Svetske kantaty jsou plne dramaticnosti, humoru, vtipu, napr. Svatebni kantata, Kavova kantata, Phoebus a Pan, ..."
Zdroj: Mala encyklopedie hudby. Praha: Editio Supraphon, 1983.
Na internetu jsem vybrala z mnozstvi odkazu na ukazku tyto tri, neni ale mozno zdroj overit:
http://www.praskacka.cz/hlas/0006/muzika.htm
http://smisene.webzdarma.cz/view.php?cisloclanku=2006032002
http://klubslunicko.cz/slunce/infoskl.htm

Odpověď:
Dobry den, partituru Kaffeekantate Nr.211 J.S.Bacha ma ve svem fondu Hudebni oddeleni NK CR. Z fondu nasi knihovny se ale pujcuje pouze prezencne. Jednu partituru pro absencni pujcovani ma napr. Hudebni oddeleni Mestske knihovny v Praze, Marianske namesti, Praha 1. Pokud byste nemel moznost navstivit prazskou knihovnu, je mozno pro osobni potrebu pozadat o zaslani kopie tohoto notoveho materialu prostrednictvim nektere knihovny ve Vasem bydlisti. Je to sluzba mezi knihovnami, ( MVS - Meziknihovni sluzba), proto je nutno obratit se na knihovnu.