Simulace prostředí Linux pod Windows

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje na windows program, který by simuloval
ostatním programům prostředí Linux. Jde o to, že potřebuji na Windowsu nainstalovat a používat program psaný pro Linux (Cinelerra).

Odpověď

Pro běh takto výkonného střihového programu bychom doporučovali čisté prostředí linuxu. S emulací byste se zřejmě příliš trápil a pravděpodobně by to v závěru nemělo očekávaný efekt. Pokud máte obavy z instalace linuxu, pak doporučujeme stáhnout si wmWare player a do něj na internetu najít image linuxové distribuce. S tímto budete mít virtuální počítač běžící pod windows, ve kterém Vám bude běžet linux. Ztráta výkonu bude menší než pokud byste emuloval jednotlivé programy. Pro běh takto náročné aplikace doporučujeme cca 5GB místa na disku více než 1GB RAM a procesor alespoň P4. Možná existují i jiná řešení, ale my bychom volili tento