sídelní systémy podle stupně urbanizace

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na sídelní systémy dodle stupně urbanizace jaké jsou a jak se vyhodnocují a rozlišují.

Odpověď

Dobrý den,

rozlišení sídelních systémů podle stupně urbanizace a mnohé další informace k této problematice můžete získat v následujících publikacích, které jsou všechny dostupné v NK ČR- pro jejich dohledání a objednávku viz.
http://sigma.nkp.cz/F/ .

Zrod velkoměsta : urbanizace českých zemí a Evropa / Pavla Horská, Eduard Maur, Jiří Musil. -- Vyd. 1.. -- Praha ; Litomyšl : Paseka, 2002. -- 352 s., [16] s. barev. obr. příl. : il., mapy ; 22 cm

Venkov a urbanismus / Šárka Štenclová. -- Vyd. 1.. -- Praha : Česká zemědělská univerzita, Lesnická fakulta, 1998. -- 43 s. ; 30 cm

Lidská sídla / [editor] John Rennie Short ; [přeložil Vít Štěpánek]. -- 1.vyd.. -- Praha : Nakladatelský dům OP, 1994. -- 256 s. : barev. fot., tab., mapy ; 31 cm

Geografie obyvatelstva : Cvičení : Určeno pro posl. fak. pedag. učitelského studia geografie / Petr Chalupa ; Jaromír Rux. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita, 1990. -- 47 s. ; 29 cm

Vybrané kapitoly z geografického výzkumu měst / Jiří Ježek. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Západočeská univerzita, 2001. -- 114 s. : il. ; 30 cm

Urbanizační procesy v rozvojových zemích / Petr Šindler. -- Vyd. 1.. -- Ostrava : Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta, 1999. -- 74, 14 s. ; 30 cm

Cities and natural process / Michael Hough. -- 1st publ.. -- London :Routledge, 1995. -- xiii, 326 s. : il. ; 23 cm

The global cities reader / edited by Neil Brenner and Roger Keil. -- London: Routledge, 2006. -- xvi, 436 s. : il. ; 25 cm

International handbook of urban systems : studies of urbanization and migration in advanced and developing countries / edited by H.S. Geyer. -- Cheltenham : Edward Elgar, c2002. -- xxviii, 610 s. : il. , mapy ; 24 cm

K využití také internetový zdroj:
http://gis.zcu.cz/studium/dbg2/Materialy/html/ch05.html .