Seznam vydavatelů knihy Malý Bobeš od J.V.Plevy

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych zjistit, kteří vydavatelé v tuzemsku od roku 1931 do současnosti vydali knihu Malý Bobeš od J.V.Plevy. Mohli byste mi tento krátký seznam poslat? Velmi děkuji. S přátelským pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

zasíláme seznam záznamů vydání malého Bobše v češtině (plus některá ve slovenštině - podle báze NKC - http://sigma.nkp.cz/F/). Seznam je relativně úplný, bylo by ale dobré projít také záznamy v naskenovaných katalozích Katif (http://katif.nkp.cz/Katalogy.aspx?katkey=010GK1 - Generální katalog I > Plaut - Předm > 001: Plaut-Pln > zázn. č. 1455 a další). Důvod je ten, že konverze lístkových katalogů do báze NKC není ještě ukončena.
Pokud jde o první vydání (1931, 1933, 1934) exempláře prvních dvou dílů (1931, 1933) v NK nejsou a uvádí je pouze dále zmíněná bibliografie, třetí díl (1934) najdete v přiloženém seznamu.

TENČÍK, František. Josef Věromír Pleva. 1. vyd.. Praha : Albatros, 1979. 238, [1]. s.

Pleva, J V. Malý Bobeš- I díl. Brno: Nakladatelství Ústředního spolku jednot učitelských. 1931, 255 s.

Pleva, J V. Malý Bobeš- II díl. Brno: Nakladatelství Ústředního spolku jednot učitelských. 1933, 254 s.