Seznam českých odborných knih přeložených do ruštiny

Text dotazu

Dobrý den, lze někde v rámci knihovních služeb sehnat seznam českých odborných knih přeložených do ruštiny?

Odpověď

Dobrý den,

tento soupis (českých odborných knih přeložených do ruského jazyka) je Vám schopna poskytnout většina knihoven (krajské knihovny, národní knihovny, oborové knihovny a některé městské knihovny). Tomuto soupisu se odborně říká rešerše. V rámci zadání rešeršního požadavku upřesníte časový interval pro hledání záznamů, dále o jaký obor se Vám konkrétně jedná, klíčová slova, případně další detaily (jako je výstup elektronický/ tištěný, atd.) Podívejte se u Vámi vybrané knihovny na nabídku služeb. Pakliže knihovna nabízí rešeršní služby, odešlete na příslušnou adresu svůj požadavek.