Sektory hospodářství

Text dotazu

Vážení,

mohli byste mi prosím vysvětlit, jaký je přesný význam pojmů „agrární sektor“, „agrokomplex“, „agropotravinářský komplex“, „agrárně potravinářský komplex“, „agrárně průmyslový komplex“, „agrobyznys“, „zemědělsko-potravinářský komplex“ a „zemědělsko-průmyslový komplex“ a jaký je mezi těmito osmi pojmy rozdíl?

A doplňující dotaz: je správně „agrárně potravinářský komplex“ a „agrárně průmyslový komplex“ nebo „agrárně-potravinářský komplex“ a „agrárně-průmyslový komplex“?

Předem moc děkuji za odpovědi!

Odpověď

Dobrý den,
na Váš dotaz odpovídáme v příloze.

S přáním hezkého dne

Přílohy