Sčítání lidu

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, kde lze nalézt sčítání lidu z let 1900 a 1921 pro obec Mšeno (Mělník).

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

najít tyto údaje je velmi jednoduché. Stačí zadat kraj: Středočeský, okres: Mělník a obec: Mšeno do tabulky  a databáze Českého statistického úřadu Vám najde jednoznačnou odpověď.
Odkaz: https://www.czso.cz/csu/sldb/pocet-obyvatel-a-domu-podle-vysledku-scitani-od-roku-1869

Ve Vašem případě tedy v roce 1900 bylo v obci Mšeno evidováno 2925 obyvatel a 501 domů, v roce 1921 najdete v téže obci 2788 obyvatel a 467 domů.

Pokud bude potřebovat další údaje, obraťte se na Český statistický úřad na kontaktním e-mailu: nfoservis@czso.cz.

Co se týče sčítacích operátů z roku 1900 a 1921, ty jsou umístěny v SOKA  Mělník, e-mail: soka-melnik@soapraha.cz