Schengenský informační systém SIS

Text dotazu

Prosím o doporučení zdrojů v souvislosti se vstupem do Schengenského prostoru a to hlavně finančními náklady se zavedením schengenského informačního systému SIS od prvních chvil přístupových jednání a samotného vstupu a spuštění tohoto systému. od 1998 až do 27.12. 2007. Strategie vlády v oblasti se zapojováním ČR do schengenské spolupráce.Kdo platí a podílí se finančně na fungování tohoto systému a jak vypadal vývoj a financování u nás před samotným vstupem. Děkuji

Odpověď

odpovídáme na Váš dotaz zaslaný prostřednictvím služby Ptejte se knihovny.
Pro samostatné hledání podkladů k Vašemu tématu doporučujeme:

Souborný katalog ČR (monografie) - http://www.caslin.cz
Jednotná informační brána (monografie, články) - http://www.jib.cz
Báze ANL : Česká národní bibliografie (české články) - http://aleph.nkp.cz - báze ANL

Zde několik příkladů:

Knihy z fondu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje v Plzni:

Signatura: 391A56791 - volný výběr; MDT 341.1/.8
Vstup do Schengenu : výhody a nevýhody : sborník textů / Ivan Langer ... [et al.] ; Marek Loužek (ed.). -- Vyd. 1.. -- Praha : CEP - Centrum pro ekonomiku a politiku, 2008. --  79 s. ISBN 978-80-86547-96-1 (brož.)

- knihy z fondu např. Národní knihovny ČR (možno objednat prostřednictvím meziknihovní služby, kterou zajišťuje pracoviště výpůjční protokol v přízemí SVK PK):

Transparency and proportionality in the Schengen information system and border control co-operation / by Stephen Kabera Karanja. -- Leiden : Martinus Nijhoff Publishers, 2008. -- xxiii, 466 s. ISBN 978-90-04-16223-5.

- články, stati (ANL)

EURODAC a SIS – evropské systémy zabezpečení / Vladimír Srb. - In: Demografie. -- ISSN 0011-8265. -- Roč. 47, č. 1 (2005), s. 65-66.

Ochrana osobních údajů v Schengenském informačním systému = Protection of personal data in the Schengen information system / Jiří Vlastník. - In: Acta Universitatis Carolinae. Iuridica. -- ISSN 0323-0619. -- ISBN 80-246-1231-3. -- Roč. 2006, č. 1 (2006), s. 99-123.

Schengen : společné sdílení informací. - In: Veřejná správa. -- ISSN 1213-6581. -- Roč. 18, č. 43 (2007), s. 24-25.