rybníky v ČR

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na 15 největších rybníků v ČR. Taky by mě zajímalo v jaké části leží. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, zasíláme Vám odkaz na internetovou encyklopedii Wikipedie, kde je uveden přehled rybníků v České republice větších než 150 ha, seřazené podle rozlohy:

Kromě uvedených údajů tento odkaz uvádí i seznam největších rybníků Plzeňského kraje, Seznam rybníků v okrese Plzeň-sever, seznam jezer v Česku, seznam přehrad v Česku, hydrologické poměry v České republice.
Zdroj :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_rybn%C3%ADk%C5%AF_v_%C4%8Cesku.

Řadu dalších informací o rybnících a odkazů na literaturu najdete v našem archivu, stačí do vyhledávání zadat: rybník* .