rybníky, napájení

Text dotazu

jaké je napájení 10 největších rybníků v ČR?

Odpověď

Dobrý den, Seznam největších rybníků v ČR najdete ve Wikipedii (http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_rybn%C3%ADk%C5%AF_v_%C4%8Cesku). Zde má každý rybník vlastní heslo, v němž jsou uvedeny také údaje o přítocích.
Podrobnější popisy rybníků najdete v knize Tomáše Koutka.

Prameny:
- Wikipedie,
- Rybniční soustavy jižních Čech / Jan Beran. -- Praha : Česká zemědělská univerzita v Praze, Fakulta lesnická a environmentální, Katedra vodního hospodářství, 2005. -- 23 s. : il. ; 21 cm
- Nejkrásnější české rybníky / Tomáš Koutek. -- Vyd. 1.. -- Praha : Brána, 2008. -- 439 s. : barev. il. ; 24 cm Lesk a sláva českého rybářství / Jiří Andreska ; [kresby Jiří Petráček]. -- 1. vyd.. -- Pacov : NUGA, 1997. -- 166 s. : il. (část. barev.) ; 30 cm.