Rumunští Slováci

Text dotazu

Sháním informace, literaturu týkající se tematiky rumunských Slováků žijících na území historického Sedmihradska (okolí Nové Huti, Sinteu - Rumunsko) a jejich poválečné reemigrace do Československa. Dá se u Vás
zapůjčit?

Odpověď

Informace k tématu, o kterém píšete  by se daly najít v knihách:

VACULÍK, Jaroslav: Začleňování reemigrantů do hospodářského života v
letech 1945-1950
. Praha 2001. ISBN: 80-238-7520-5 (v knize neuvedeno).

NAHÁLKA, Štefan. Exsul familia Slovacorum. Řím 1962.

Další tipy:

Češi v cizině. [D.] 12, uspořádal Stanislav Brouček. -- Praha : AS CR. Institute of Ethnology, 2004. -- 175 s.

O původu Slováků v Čechách / Helena Nosková. -- Praha : Trilabit, 2001. -- 242 s., : obr. příl.

Prvé slovenské osadnické rodiny v Kovačici / Ján Marko. -- 1. vyd.. -- Nový Sad : Spolok vojvodinských slovakistov ; Kovačica : Miestne spoločenstvo v Kovačici, 1995. -- 133 s. ; 24 cm

Reemigrace Čechů a Slováků z Jugoslávie, Rumunska a Bulharska : 1945-1954 / Helena Nosková, Jana Váchová. -- 1. vyd. -- Praha : Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, 2000. -- 297 s

Reemigrace Čechů a Slováků z Jugoslávie, Rumunska a Bulharska (1945-1954) / Helena Nosková, Jana Váchová. -- 1. vyd.. -- Praha : AV ČR. Ústav pro soudobé dějiny, 2000. -- 297 s.

Slováci v Bukovine. -- 1. vyd.. -- Martin : Matica slovenská, 1993. -- 192 s. : il.

Slováci v Bukovine / [autor:] Vendelín Úradník. -- Martin : Matica slovenská, 1993. -- 158 s., [16] l. il.

Slováci v Rumunsku : zborník materiálov / Zost. Ľubica Bartalská, Genovéva Grácová. -- Bratislava : Dom zahraničných Slovákov, 1995. -- 287 s.

Two contributions to the study of Czechs and Slovaks settled in Romania / by Zdenek Salzmann. -- Amherst : University of Massachusetts, 1983. -- v, 47 s.

Z kolísky na dolnú zem. -- 1.vyd.. -- Martin : Matica Slovenská, 2004. -- 224 s.; il., mapy, faksim. ; 24 cm