rukopisy na CD

Text dotazu

Vydala NK nějaké CD s digitalizovanými rukopisy, něco jako je web memoria.cz? Pokud ano, kde se dá koupit - ve vrátnici NK o ničem takovém nevědí...

Odpověď

Dobry den,

NK CR ve spolupraci s firmou Albertina icome Praha (nyni AIP Beroun) vydala v roce 1995 jako vysledky pilotnich projektu dva zdigitalizovane rukopisy, a to Malou Riechentalovu kroniku (Chronicon Concilii Constantiniensis) a Sedlecky antifonar (Antiphonarium Sedlecense). Ani jeden z uvedenych rukopisu nebyl ve volnem prodeji, vydano bylo pouze nekolik exemplaru (http://knihovna.nkp.cz/NKKR9903/9903117.html).
Vydany pak jeste byly katalogy arabskych
(http://digit.nkp.cz/samples/Arabica/Arabica_cat.html) a perskych rukopisu z fondu NK s vybranymi ukazkami. Ty je dosud mozne zakoupit v NK CR (Informace pro navstevniky a prodejna publikaci u vchodu do NK).
Pokud byste mela zajem o kopii nektereho z zdigitalizovanych rukopisu z fondu NK CR, ktere jsou ulozeny v databazi Manuscriptorium (www.memoria.cz, www.manuscriptorium.com), doporucujeme Vam obratit se primo na Oddeleni rukopisu a starych tisku (orst@nkp.cz), ktere tuto sluzbu zprostredkovava.