Rudé právo v letech 1920-1938

Text dotazu

Dobrý den,

hledám jakýkoliv materiál k deníku Rudé právo v letech 1920-1938.

Odpověď

Dobrý den,

informace o vzniku Rudého práva můžete nalézt v následujících publikacích:
*  30 let Rudého práva. Praha : Rudé právo, [1950]
*  DOLEJŠÍ, Vojtěch. 40 let Rudého práva. 1. vyd. Praha : SNPL, 1960.
*  Svědek a bojovník : 50 let Rudého práva.  1. vyd.  Praha : Svoboda, 1970.
*  DOLEJŠÍ, Vojtěch. Noviny a novináři : z poznámek a vzpomínek. 1. vyd.
Praha : NPL, 1963.

Přehled jednotlivých podnázvů, vydavatelů a příloh nabízí bibliografie
novin:
*  Česká retrospektivní bibliografie. Řada 1, Noviny. Noviny České republiky 1919-1945. Brno : Sdružení knihoven ČR, 2004.

Ročníky 1920 - 1938 Rudého práva vlastní v České republice knihovny (dle
databáze: Periodika vydávaná v českých zemích
(http://aleph.mzk.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=sbp01_per):
* Knihovna Národního muzea  (Z 18 A 1)
* Parlamentní knihovna  (C 54)
* Národní knihovna ( 54 B 1389 - Naskenované katalogy (KATIF):
http://katif.nkp.cz/, Generální katalog III, PRACE/W-PREE, číslo záznamu:
325)
* Jihočeská vědecká knihovna České Budějovice
* Vědecká knihovna Olomouc (IV 82.061, ročníky: 1934-1937)