rozloha náměstí

Text dotazu

PLOCHA HAVLÍČKOVA NÁMĚSTÍ V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ A
HUSOVA NÁMĚSTÍ V POLNÉ U JIHLAVY V M2

Odpověď

Dobrý den,

bohužel velká část relevantní literatury k tématu je v současné době v Národní knihovně ČR z důvodu rekonstrukce skladiště nedostupná.

Jedná se především o publikace:

* KUNC, Vladimír. Havlíčkův Brod : portrét města = a portrait of the town = ein Porträt der Stadt. Havlíčkův Brod : Fotoateliér Video-foto-Kunc, 2009.

* NOCAR, Pavel. Havlíčkův Brod : ohlédnutí za minulostí našeho města. [Havlíčkův Brod : Pavel Nocar], 2008. ISBN 978-80-254-2026-3.

* KUNC, Vladimír. Havlíčkův Brod : genius loci. 1. vyd. Havlíčkův Brod : Fotoateliér Video-foto-Kunc, 2005.

* PRCHAL, Jan. Polná. 1.vyd. Polná : Linda, 2010. ISBN  978-80-254-9371-7.

Z dokumentace k revitalizaci Havlíčkova náměstí, která je dostupná volně na internetu (https://www.muhb.cz/projektova-dokumentace/ds-27793/archiv=0), je možné vyčíst, že náměstí by mělo mít rozlohu kolem 10000 m2.

Rozlohu hlavního náměstí v Polné uvádí např. kniha: POIMON, František. Polná : popis dějepisný, místopisný a statistický. Polná : Romance, 1991. Jedná se ovšem o starší publikaci (první vydání vyšlo v roce 1897) a rozloha je zde uvedena v arech. Uvedené číslo je 174'619 arů (či 3 jitra nebo 551 sáhů).

Se svým dotazem se zkuste obrátit přímo na Krajskou knihovnu Vysočiny, Havlíčkův Brod (http://www.kkvysociny.cz/).