"Roštiny" v myslivecké mluvě

Text dotazu

Dobrý den.
CHci se optat co v myslivecké mluvě znamenají ,, ROŠTINY ''
a) kryty z klestu položené na zem pro ochranu koroptví v zimě.
b) kryty na ochranu hnízd v bažanticích.
c) průchod z roští v bahnitém terénu.

Děkuji Vám.

Odpověď

Dobry den,

odpoved na Vas dotaz naleznete napr. v nasledujicich publikacich:

* Penzum znalosti z myslivosti. 8. vyd.  Praha : Druckvo, 2007. s. 51. ISBN 978-80-239-8606-8.
* SIMAN, Karel. Ceska mluva myslivecka. V Praze : Tiskove podniky Zar, 1946.
s. 53.

V souvislosti s Vasimi dotazy, ktere jste zaslal NK CR, Zemedelske a potravinarske knihovne a knihovne Vojenskeho historickeho ustavu bychom Vas chteli upozornit na podminky poskytovani sluzby Ptejte se knihovny (Pravidla formulace dotazu naleznete pod formularem pro zadani dotaz http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu), ktere jasne uvadeji, ze nezpracovavame referaty a otazky ke zkouskam.  V intencich teto sluzby Vam samozrejme muzeme poradit literaturu, kde naleznete odpoved na Vas dotaz, ale rozhodne se nemuzeme podilet na vypracovani ruznych testu. Doporucovali bychom Vam prostudovat publikaci ci stranky, ze kterych Vami uvadene otazky prebirate, soucasti takovychto testu velmi casto byva i doporucena literatura, ktera obsahuje odpovedi na zadane otazky.