rešerše historie internetu

Text dotazu

Popište na základě rešerše a s použitím odborné literatury vyložte jak vznikl internet a co je to technologie internetu (v roce 1969 vzniká předchůdce internetu - ARPANET, propojeny 4 univerzity v USA)

Odpověď

Dobrý den,

historie internetu je rozsáhlé téma, ke kterému Vám můžeme doporučit několik základních zdrojů, které Vám případně poslouží pro orientaci v tématu a vyhledání podrobnějších dílčích informací.

Pokud preferujete české zdroje, vyzkoušejte článek Historie a počátky internetu (Hrstka 2014, časopis Sdělovací technika), případně Dějiny informatiky: od abaku k internetu (Naumann 2009, nakl. Academia).

Z anglicky psaných zdrojů lze vybrat např. následující články (dostupné přes NTK pro registrované čtenáře, není-li řečeno jinak):

Cerf, Vinton G. "The day the Internet age began." Nature 461.7268 (2009): 1202.
Kleinrock, L. (2010). An early history of the internet [History of Communications]. IEEE Communications Magazine, 48(8).
Leiner, B. M., Cerf, V. G., Clark, D. D., Kahn, R. E., Kleinrock, L., Lynch, D. C., ... & Wolf, S. (1999). A brief history of the internet. arXiv preprint cs/9901011. (pozn.: volně dostupné na arxiv.org)
Leiner, B. M., Cerf, V. G., Clark, D. D., Kahn, R. E., Kleinrock, L., Lynch, D. C., ... & Wolff, S. S. (1997). The past and future history of the Internet. Communications of the ACM, 40(2), 102-108. (pozn.: dostupné na webu Berkeley.edu)

Použité zdroje

viz odpověď