registrace jako dárek

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je možné zaregistrovat člena i bez jeho přítomnosti, chtěla bych totiž členství v knihovně darovat jako dárek. Aspoň provést jakousi před registraci, nemám totiž k dispozici občanský průkaz toho dotyčného. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

pokud chcete darovat členství v knihovně jako dárek, stačí dojít do jakékoliv půjčovny (ústřední nebo pobočky) a nechat si vytisknout dárkový certifikát se jménem dotyčného. Vy zaplatíte poplatek, ale registraci už pak provede přímo obdarovaný. Ten s certifikátem přijde do půjčovny s občanským průkazem a vyplní veškeré potřebné údaje, poplatek už neplatí.