Registrace do NK

Text dotazu

Dobrý den,
nejsem zaregistrován v Národní knihovně. V rámci studia bych ale měl zájem
přečíst si jednu publikaci z fondu Národní knihovny, aniž bych si ji
výpůjčil domů.
Existuje nějaká jednodenní registrace opravňující ke vstupu?

Odpověď

Vážený pane,

existuje možnost zakoupení jednodenní vstupenky, ta je však spojena s pouze omezenými službami. Můžete s ní studovat knihy z volného výběru ve studovnách, není však možné objednat knihu ze skladu do studovny. Zda je kniha ve volném výběru, zjistíte v katalogu NK (ikona exemplářů). Pokud není, musel byste se registrovat na celý rok.

Jinou možností je využít meziknihovní výpůjční službu. Jste-li čtenářem jiné knihovny v ČR, můžete si jejím prostřednictvím knihu z NK objednat - za podmínek, které by vám měla sdělit vaše knihovna. Obecně by tato služba měla být zdarma.