Reforma matematického vzdělání

Text dotazu

Ráda bych se zeptala na reformy matematického vzdělání a počátky moderního školství u nás. děkuji

Odpověď

zasíláme Vám výběr záznamů publikací a článků k dané problematice.Pro vyhledání dalších informací doporučujeme následující online zdroje:
1) databáze Národní knihovny ČR Články... (ANL), dostupné na
http://sigma.nkp.cz/F
2) pedagogická bibliografická databáze (PBD) Národní pedagogické knihovny
Komenského, dostupné na http://www.npkk.cz/npkk/databaze.php

Reformy matematického vzdělávání
1) Publikace z fondu SVK PK - výběr
Signatura: 391A43191-1
Vývoj vyučování matematice na českých středních školách v období 1900-1945. I. díl, Vznik a vývoj jednotlivých typů škol a jejich osnov matematiky / Jiří Potůček. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Pedagogické centrum, 1998. -- 50 s.
ISBN 80-7020-036-7

Signatura: 391A43164
Analytická geometrie na českých středních školách po roce 1849 / Miroslav Lávička. -- 1. vyd.. -- Plzeň : Pedagogické centrum, 1999. -- 100 s.
ISBN 80-7020-055-5

2) Publikace z fondu MZK - výběr
Základní hlediska reformy vyučování elementární matematice / Josef Trajer. – [Praha : ZOUHŠ, 1944]. – 15, 39 s. – ve fondu Moravské zemské knihovny v Brně

3) Článek na ukázku pouze jeden
Reforma československé střední školy z 30.let 20.století / Jiří Potůček
In: Učitel matematiky. -- Roč. 5, č. 1 (1996/97), s. 26-30
Resumé: Školská reforma z let 1930-1937 byla vyvrcholením reformních snah v českých zemích. Příprava návrhu reformy středních škol a její realizace. Struktura středního školství v předválečném Československu. Výuka matematiky na středních školách.

Moderní školství – publikace z fondu SVK PK – výběr

Signatura: 31B12952
Moderní pedagogika / Jan Průcha. -- 3., přeprac. a aktualiz. vyd.. -- Praha : Portál, 2005. -- 481 s. : il. ; 23 cm
ISBN 80-7367-047-X (brož.) : Kč 465,00

Signatura: 9212919
Principy moderního vyučování / Jaromír Kopecký. – Praha : Výzkumný ústav odborného školství, 1968. – 129 s.

Pokud byste měla zájem o rešeršní služby naší knihovny, potřebné informace včetně odkazů na tiskopis žádosti a ceník této placené služby najdete na http://www.svkpl.cz/bis2.htm