redaktor a novinář Jan Sokol

Text dotazu

Dobrý den,
již delší dobu pátrám po redaktoru a novináři Janu Sokolovi,narozeném dne 9.8.1881 v Trojovicích na chrudimsku. V letech cca 1911 až 1920 žil v Praze Vršovicích na č.p. 495. Je možné dohledat nějaké jeho články,v kterých novinách působil popř. jestli se o něm nenalézají jiné zmínky v literatuře?

Odpověď

Dobrý den,
prostřednictvím služby Ptejte se knihovny jsme obdrželi Váš dotaz na zjištění biografických údajů o Janu Sokolovi, narozeném 9.8.1881 v Trojovicích. Bohužel jsme nenašli nikde žádnou zmínku o této osobě, ani dle data nebo místa narození, ani podle jeho profese redaktora.
Při hledání jsme využívali následující zdroje:
* World Biographical Index Online - licencovaný online zdroj, více informací na adrese  http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#wbi
* Kobetič, Pavel. Osobnosti Chrudimska: (500 osobností chrudimského okresu). 1. vyd. Chrudim: Okresní muzeum Chrudim, 2002. 282 s. Prameny; sv. 2. ISBN 80-902531-8-0.
* Tomeš, Josef a kol. Český biografický slovník XX. století. Praha: Paseka, 1999. 3 sv. ISBN 80-7185-248-1.
* Ottův slovník naučný: illustrovaná encyklopaedie obecných vědomostí. V Praze: J. Otto, 1888-1909. 28 sv.
* článková báze ANL - dostupná na adrese http://aleph.nkp.cz/F
* online katalog Národní knihovny ČR (NKC) - http://aleph.nkp.cz/F
* Digitální knihovna Kramerius - http://kramerius.nkp.cz/
* Volný internet

Jediný zdroj, který by Vám snad mohl trochu pomoci v pátrání, je archivní fond Trojovic, který je k dispozici k nahlédnutí v okresním archivu v Chrudimi:

Uloženo v archivu: Státní okresní archiv Chrudim Místo vzniku fondu (sbírky): Trojovice Časový rozsah: 1839-1945
Metráž: 0 bm zpracováno (z toho 0 bm inventarizováno), 0,09 bm nezpracováno
Přístupnost: Archivní soubor je částečně přístupný pro nahlížení Původce fondu(sbírky): Obecní úřad Trojovice. MNV Trojovice.
Tematický popis: KNIHY: seznam vydaných pracovních knížek, seznam pomocných sil a čeládky, trestní protokol, parcelní protokol. SPISY: domovské listy, stavební záležitosti, trestní listy, žádosti, pozemková daň, výkaz osevu. Účetní knihy.

Pokud byste se při případném dalším pátrání dostal k novým informacím, které by mohly pomoci i nám v dalším hledání, neváhejte se na nás obrátit.