Řasy

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na dobu růstu řas(těch okolo očí) Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den, řasy patří mezi tzv. sekundární ochlupení lidského těla. Jsou to kratší, tužší chloupky vyrůstající z okrajů očních víček ve třech až čtyřech řadách. Jejich volné konce jsou však v jedné řadě. Řasy jsou ochranou oka. Bývají ze všech chloupků člověka nejvíce pigmentované. Šedivějí vzácně a velmi pozdě. Jsou poměrně silné. Na horním víčku jich bývá sto padesát až dvě stě a jsou prohnuté nahoru. Na dolním víčku bývá řas méně, sedmdesát až sto. Životnost řasy je sto až sto padesát dní. Za den vypadne a obnovuje se zpravidla jedna řasa.

zdroj: http://www.vlasy.cz