rasová segregace

Text dotazu

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda-li existují nějaké knihy o rasové segregaci v USA v
50- 60.letech 20.století.

Odpověď

Dobrý den,

literaturu k tomuto tématu ze zdrojů Národní knihovny ČR, máte možnost si vyhledat v Elektronickém katalogu NK ČR (https://aleph.nkp.cz/cze/nkc). Uvádíme příklad knih, které jsme nalezli zadáním klíčových slov "rasová segregace" do vyhledávacího formuláře (další záznamy pak získáte prokliknutím předmětového hesla ve standartním záznamu publikace) :

-[Č.záznamu: 001549325]

Black women and white women in the professions : occupational segregation by race and gender, 1960-1980 / Natalie J. Sokoloff. New York : Routledge, 1992. 175 s.

Obsahuje bibliografické odkazy a rejstřík

-[Č.záznamu: 001720242]

Freedom riders : 1961 and the struggle for racial justice / Raymond Arsenault. Oxford : Oxford University Press, c2006. 704 s.

Pro registrovné uživatele NK ČR je k dispozici plný text online

-[Č.záznamu: 001796018]

Subversive southerner : Anne Braden and the struggle for racial justice in the Cold War South / by Catherine Fosl. 1st ed.. New York : Palgrave Macmillan, 2002. 418 s.

Obsahuje bibliografii a rejstřík

-[Č.záznamu: 002024134]

King's dream / Eric J. Sundquist. -- New Haven : Yale University Press, c2009. 295 s.

Obsahuje bibliografii a rejstřík

-[Č.záznamu: 002088609]

The lost promise of civil rights / Risa L. Goluboff. -- Cambridge, Mass. : Harvard University Press, 2007.

384 s., obsahuje rejstřík

[Č.záznamu: 000980032]

Race in North America : origin and evolution of a worldview / Audrey Smedley. -- Boulder : Westview Press, 1993. 340 s.

Články pak naleznete v článkové databázi ANL (http://aleph.nkp.cz/cze/anl),

např. :

-[Č.záznamu: 002170086]

Beyond busing [elektronický zdroj] : reflections on urban segregation, the courts, and equal opportunity / Paul R. Dimond.. -- [Pbk. ed.].. -- Ann Arbor : University of Michigan Press, c2005. -- xii, 423 p. ; 23 cm

Obsahuje bibliografické odkazy. Plný text - pro registrované uživatele NK ČR.

-[Č.záznamu: 002041101]

The Color of work [elektronický zdroj] : the struggle for civil rights in the Southern paper industry, 1945-1980 / Timothy J. Minchin.. -- Chapel Hill : University of North Carolina Press, c2001. -- x, 277 p. : ill.

-[Č.záznamu: 002045548]

A country of strangers [elektronický zdroj] : blacks and whites in America / David K. Shipler.. -- 1st ed.. -- New York : Knopf, 1997. -- xii, 607 p. ; 25 cm

doporučený internetový odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rosa_Parksov%C3%A1